Five goals for Arsenal in derby

Gabriel Jesus w akcji. (Fot. Getty Images)
Arsenal players defeated Crystal Palce 5-0 at their own stadium in the London derby in Saturday's match of the 21st round of the Premier League. In the 81st minute, the hosts' defender Jakub Kiwior appeared on the pitch.

Wynik meczu po rzucie rożnym strzałem głową otworzył Gabriel. Druga bramka padła w podobny sposób - głową uderzył brazylijski obrońca Arsenalu, ale gol został zapisany jako samobójcze trafienie bramkarza Crystal Palace - Deana Hendersona, który nieskutecznie interweniował.

Na początku drugiej połowy kontratak Arsenalu wykończył Belg Leandro Trossard. W doliczonym przez sędziego czasie gry brazylijski rezerwowy Gabriel Martinelli dwukrotnie zbiegł z lewego skrzydła w pole karne i umieścił piłkę w bramce.

"Dużo pracujemy nad stałymi fragmentami gry, ponieważ wiemy, jaką mamy jakość i ile to daje korzyści" - zaznaczył obrońca Gabriel, którego w 81. minucie zastąpił reprezentant Polski.

Jakub Kiwior wkracza na boisko. (Fot. Sebastian Frej/MB Media/Getty Images)

Arsenal przerwał serię trzech porażek: dwóch ligowych - w derbach stolicy z FC Fulham i West Hamem United oraz z Liverpoolem w Pucharze Anglii.

"Potrzebowaliśmy takiego meczu, w którym zachowamy czyste konto i strzelimy kilka goli" - dodał Martinelli.

"Kanonierzy" z dorobkiem 43 pkt zajmują trzecie miejsce. Utrzymują kontakt z prowadzącym Liverpoolem - 45 oraz wiceliderem Manchesterem City - 43, ale obie te drużyny rozegrały o jedno spotkanie mniej od Arsenalu.