Finally a very good Gortat match

Marcin Gortat jest koszykarzem Washington Wizards. (Fot. Getty Images)
Marcin Gortat scored 16 points, and his Washington Wizards in the NBA basketball match were beaten on Thursday at the New York Knicks 106: 103 exit. 'Wizards' with a score of 48 victories and 31 defeats occupy fourth place in the Eastern Conference.

Wizards w trzeciej kwarcie osiągnęli piętnastopunktową przewagę i wydawało się, że kontrolują przebieg gry. Ambitni nowojorczycy doprowadzili jednak do remisu i kibice byli świadkami emocjonującej końcówki.

W niej kluczowy był rzut "za trzy" Bradley Beala na 49 s przed ostatnią syreną. Po nim stołeczny zespół wygrywał 104:101 i już nie dał się dogonić. Łącznie 23-letni strzelec zdobył dla gości 25 punktów, a John Wall dołożył 24.

Bardzo dobrze zagrał też Gortat. 16 punktów jest jego najlepszym wynikiem od 6 lutego. Polski środkowy w czwartek przebywał na parkiecie 30 minut i trafił wszystkie siedem rzutów z gry oraz dwa z trzech wolnych. Miał trzy zbiórki, jedną asystę i nie popełni żadnej straty.

Wśród pokonanych na wyróżnienie zasługuje Carmelo Anthony - 23 pkt.

"Czarodzieje" (48-31) zajmują czwarte miejsce w Konferencji Wschodniej. Kolejny mecz rozegrają w sobotę we własnej hali z Miami Heat (38-40).