Federer lepszy od Nadala, porażka Djokovica

Szwajcar tym razem lepszy od Hiszpana. (Fot. Getty Images)
W 36. bezpośrednim meczu Szwajcar Roger Federer okazał się lepszy od Hiszpana Rafaela Nadala. To był mecz 4. rundy (1/8 finału) turnieju ATP w Indian Wells. Na tym etapie odpadł rozstawiony z 'dwójką' Serb Novak Djokovic. Przegrał z Australijczykiem Nickiem Kyrgiosem.

Federer (9.) wygrał na twardych kortach z Nadalem (5.) 6:2, 6:3. Spotkanie, które trwało ledwie 68 minut, było ich pierwszym od styczniowego finału Australian Open; w Melbourne w pięciu setach triumfował Szwajcar i sięgnął po 18. wielkoszlemowe zwycięstwo, w tym piąte na antypodach.

Wczorajsza wygrana była 13. Federera z Nadalem i trzecią z rzędu. Hiszpan ma na koncie 23 zwycięstwa nad tym rywalem.

W ćwierćfinale zabraknie Djokovica (2.), który uległ Kyrgiosowi (15.) 4:6, 6:7 (3-7). Ten australijski zawodnik będzie kolejnym przeciwnikiem Federera.

Niecałe dwa tygodnie temu świetnie serwujący Kyrgios pokonał Djokovica w 1/4 finału imprezy w Acapulco.

Z kolei już w drugiej rundzie w Indian Wells odpadł lider rankingu światowego Brytyjczyk Andy Murray, który niespodziewanie przegrał z Kanadyjczykiem Vaskiem Pospisilem 4:6, 6:7 (5-7).

Najwyżej rozstawionym tenisistą, który pozostał w amerykańskim turnieju jest Szwajcar Stan Wawrinka (3.).