Fabiański nie zatrzymał "Czerwonych Diabłów"

Swansea pokonane przez "Czerwonych Diabłów". (Fot. Getty Images)
Bramkarz Swansea City Łukasz Fabiański nie zdołał zatrzymać prowadzących w tabeli angielskiej ekstraklasy piłkarzy Manchesteru United. Jego zespół w meczu 2. kolejki przegrał u siebie z 'Czerwonymi Diabłami' aż 0:4, ale Polak przy żadnym z goli nie zawinił.

Manchester United na inaugurację rozbił na własnym stadionie West Ham United 4:0, ale gra przeciwko "Łabędziom" długo podopiecznym trenera Jose Mourinho się nie układała. Nie licząc uderzenia w poprzeczkę Phila Jonesa, goście nie potrafili poważnie zagrozić Fabiańskiemu.

Na przerwę piłkarze "ManU" schodzili jednak prowadząc. Tuż przed końcem pierwszej połowy z rzutu rożnego dośrodkował Daley Blind, piłka po główce Paula Pogby odbiła się od poprzeczki, a z najbliższej odległości do siatki wpakował ją Eric Bailly.

Po wznowieniu gry jej obraz niewiele się zmienił. "Czerwone Diabły" dłużej utrzymywały się przy piłce, a gospodarzom wyraźnie brakowało umiejętności, by odwrócić losy meczu. W ich działaniach ofensywnych szczególnie widoczny był brak Gylfiego Sigurdssona. Islandczyk został sprzedany do Evertonu.

W 75. minucie Mourinho zdecydował się wprowadzić na boisko Anthony'ego Martiala. Francuz okazał się być znacznie bardziej produktywny niż zastąpiony przez niego Marcus Rashford. Zaledwie pięć minut później rozpoczął kontratak, po którym gola zdobył Romelu Lukaku. To już trzecie trafienie Belga w tym sezonie.

Strata drugiego gola kompletnie załamała Swansea. Obrońcy popełniali błąd za błędem, a rywale bezlitośnie je wykorzystywali. W 82. minucie podwyższył Pogba, a w 85. wynik ustalił Martial.

Spotkania drugiej kolejki rozłożono na trzy dni. Najciekawiej zapowiadają się niedzielne derby Londynu, w których Tottenham Hotspur na Wembley podejmie broniącą tytułu Chelsea.