Fabiański i spółka pokonali Arsenal

Szczęśliwy Łukasz Fabiański po wygranej z Arsenalem. (Fot. Facebook/Łukasz Fabiański)
Swansea City, z Łukaszem Fabiańskim w bramce, pokonała u siebie Arsenal Londyn 3:1. W innych wtorkowych meczach 25. kolejki angielskiej ekstraklasy piłkarskiej Huddersfield przegrał z Liverpoolem 0:3, a West Ham United zremisował z Crystal Palace 1:1.

"Kanonierzy" objęli prowadzenie w 33. minucie, kiedy to polskiego bramkarza pokonał Nacho Monreal. Goście odpowiedzieli błyskawicznie, bo niespełna minutę później wyrównał Sam Clucas.

W 61. minucie fatalny błąd popełnił Petr Cech. Bramkarz Arsenalu przy próbie wybicia piłki skiksował, a wykorzystał to Jordan Ayew. W 86. minucie Clucas wykorzystał kolejny błąd defensywy stołecznego zespołu i ustalił wynik spotkania na 3:1.

W zespole gości zadebiutował Henrich Mchitarjan, który przeniósł się z Manchesteru United. Ormianin wszedł na boisko w 60. minucie.

Pewne zwycięstwo odniósł Liverpool, który po bramkach Emre Cana, Roberto Firmino i Mohameda Salaha z rzutu karnego pokonał na wyjeździe Huddersfield Town 3:0. Ten ostatni zdobył 19. bramkę w sezonie. To była czwarta ligowa porażka z rzędu Huddersfield Town.

Pozostałe mecze tej kolejki zostaną rozegrane w środę. Najciekawiej zapowiada się rywalizacja Tottenhamu Hotspur z Manchesterem United. Z kolei lider Manchester City podejmie West Bromwich Albion, w którym coraz lepsze oceny zbiera Grzegorz Krychowiak.