Fabiański bez straty gola w meczu z Liverpoolem

Fabiański efektownie bronił bramki w meczu z Liverpoolem. (Fot. Facebook/Łukasz Fabiański)
Ostatni w tabeli zespół Swansea City niespodziewanie wygrał przed własną publicznością z Liverpoolem 1:0 w 24. kolejce angielskiej ekstraklasy piłkarskiej. Duży udział w sukcesie gospodarzy miał bramkarz Łukasz Fabiański.

Zwycięskiego gola dla "Łabędzi" uzyskał w 40. minucie Alfie Mawson, który najszybciej dopadł do piłki w zamieszaniu w polu karnym gości. Zespół z Walii wciąż zamyka tabelę, ale ma już tylko trzy punkty straty do 17. lokaty, dającej utrzymanie w Premier League.

Liverpool, który w poprzedniej kolejce zadał pierwszą w sezonie porażkę liderowi Manchesterowi City, tym razem był bezradny w starciu z dobrze dysponowaną defensywą rywali. Nawet gdy ta zawodziła, w sukurs przychodził Fabiański, który efektownie obronił m.in. uderzenie Egipcjanina Mohameda Salaha z rzutu wolnego. Polak pewnie chwytał także piłkę po licznych dośrodkowaniach "The Reds".

W czwartej doliczonej minucie drugiej połowy napastnik Liverpoolu Roberto Firmino był bliski doprowadzenia do remisu, ale Brazylijczyk trafił w słupek po uderzeniu głową. Dobitkę Adama Lallany z kilku metrów zablokował jeden z obrońców gospodarzy.

W 24 występach w tym sezonie ekstraklasy Fabiański utrzymał czyste konto po raz siódmy. "Łabędzie" zakończyły serię 18 spotkań bez porażki Liverpoolu, licząc wszystkie rozgrywki.

W sobotę w barwach West Bromwich Albion efektowną asystą popisał się Grzegorz Krychowiak. Bramkę po jego podaniu zdobył Jay Rodriguez, a WBA zremisował na wyjeździe z Evertonem 1:1.

Lider Manchester City pokonał u siebie Newcastle United 3:1. Zwycięstwo odniósł także drugi w tabeli Manchester United, który wygrał na wyjeździe z Burnley 1:0. "The Citizens" mają 65 punktów i lokalnego rywala wyprzedzają o 12. Trzecia jest Chelsea - 50 pkt, a czwarty Liverpool - 47.