FA Cup: Manchester City and Coventry advance to the semi-finals

Bernardo Silva był nie do zatrzymania. (Fot. Getty Images)
Manchester City and lower-ranked Coventry City advanced to the FA Cup semi-finals. 'The Citizens', who will appear in this phase for the sixth time in a row, defeated Newcastle United 2-0, and the Championship players unexpectedly won away against Wolverhampton 3-2.

Na Etihad Stadium w Manchesterze obie bramki padły po strzałach w pierwszej połowie Portugalczyka Bernardo Silvy. I w obu przypadkach piłka odbiła się jeszcze od zawodnika rywali.

Piłkarze Newcastle odstawali od faworytów. Doszło nawet do tego, że w 62. minucie ich trener Eddie Howe dokonał... poczwórnej zmiany. Nic to jednak nie dało, wynik już się nie zmienił.

Zwycięstwo Manchesteru City mogło być jeszcze wyższe, ale słynny Norweg Erling Haaland i Belg Jeremy Doku nie wykorzystali kilku okazji.

"Zespół zagrał dobrze. Zrobiliśmy dokładnie to, czego oczekiwał od nas trener. Strzeliliśmy gole, dobrze się broniliśmy i atakowaliśmy" – podsumował Doku.

Sześć z rzędu awansów do półfinału FA Cup to wydarzenie historyczne w tych rozgrywkach - nikt wcześniej tego nie dokonał.

W innym sobotnim ćwierćfinale doszło do niespodzianki. Wolverhampton Wanderers uległ u siebie 2:3 Coventry City, ósmemu zespołowi Championship (drugi poziom w Anglii), tracąc dwa gole w doliczonym czasie gry.

Piłkarze Coventry awansowali do półfinału Pucharu Anglii po raz pierwszy od 1987 roku, kiedy sięgnęli po to trofeum.

Pozostałe dwa ćwierćfinały odbędą się dzisiaj. Chelsea Londyn zagra z liderem Championship Leicester City, a w szlagierze tej fazy Manchester United podejmie Liverpool.

Puchar Anglii to najstarsze rozgrywki piłkarskie na świecie - w tym roku miną 152 lata od ich pierwszego finału.