Menu

Europol opublikował kartki pocztowe do przestępców, w tym Polaka

Europol opublikował kartki pocztowe do przestępców, w tym Polaka
Taką kartkę Europol "wysłał" do Polaka... (Fot. Europol.europa.eu)
Europejski Urząd Policji Europol opublikował na swej stronie internetowej 21 kartek pocztowych utrzymanych w swoiście żartobliwym tonie, adresowanych do najbardziej poszukiwanych przestępców. Wśród adresatów jest także Polak.
Reklama

Kartki te zachęcają poszukiwanych do ujawnienia się poprzez stronę internetową urzędu. Wśród pocztówek znajduje się kartka adresowana do obywatela Polski poszukiwanego za kradzież, rozbój i handel narkotykami.

„Drogi Krzysztofie – pisze Europol – „nie widzieliśmy się od jakiegoś czasu, a chcielibyśmy porozmawiać. Zarezerwowaliśmy dla Ciebie duży pokój, a Smok Wawelski czeka na Ciebie w Smoczej Jamie. Do miłego zobaczenia. Policja”.

Inna kartka, adresowana do obywatela Belgii polskiego pochodzenia, który poszukiwany jest za produkcję i rozpowszechnianie narkotyków, zaprasza go do ujawnienia się słowami: „Drogi Arturze, belgijskie frytki są najlepsze, wiemy że tęsknisz za nimi. Wróć, żeby się nimi nacieszyć, my przygotowaliśmy dla Ciebie niespodziankę. Do zobaczenia, Policja Federalna Belgii”.

Od czasu opublikowania w roku 2016 pierwszej listy najbardziej poszukiwanych przestępców w Europie aresztowano 36 osób, z czego 11 zostało zatrzymanych na podstawie informacji przesłanych bezpośrednio do Europolu.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama

  Waluty


  Kurs NBP z dnia 16.02.2018
  GBP 4.677 złEUR 4.156 złUSD 3.317 złCHF 3.605 zł

  Sport


  Reklama