English league: unexpected leader's draw. The teams with Poles in the squad played

Piłkarzom West Bromwich Albion nie udało się wysunąć na prowadzenie w meczu z Liverpoolem. (Fot. Getty Images)
Liverpool leader tied 1-1 at home with the penultimate West Bromwich Albion in the 15th round of the English Premier League. Kamil Grosicki was in the reserve team. Mateusz Klich's Leeds United defeated Burnley 1-0 and Łukasz Fabiański's West Ham United drew 2-2 with Brighton.

Broniący tytułu "The Reds" prowadzili od 12. minuty po golu Senegalczyka Sadio Mane. Taki wynik utrzymywał się do 82. minuty, gdy wyrównał urodzony w Anglii nigeryjski obrońca Semi Ajayi.

Po meczu trener Liverpoolu Juergen Klopp narzekał na bardzo defensywną grę rywali, choć docenił ich pracę na boisku, natomiast szkoleniowiec WBA Sam Allardyce nie ukrywał radości z wyniku.

"Było dzisiaj wspaniale. Wyjeżdżamy stąd z bardzo cennym punktem" - podkreślił Allardyce.

Jego zespół wciąż jest przedostatni, ma osiem punktów i traci pięć do bezpiecznej strefy.

Liverpool prowadzi z dorobkiem 32 punktów - o trzy wyprzedza lokalnego rywala, Everton.

W meczu Leeds United z Burnley (1:0) gola dla gospodarzy strzelił już w piątej minucie z rzutu karnego Patrick Bamford. Mateusz Klich został zmieniony w 66. minucie.

Inny zespół środka tabeli, West Ham United, z Łukaszem Fabiańskim w bramce, zremisował u siebie z Brighton and Hove Albion 2:2. Polskiego bramkarza pokonali Francuz Neal Maupay i Lewis Dunk, ale gospodarze za każdym razem doprowadzali do wyrównania - Ben Johnson i Czech Tomas Soucek, który ustalił wynik w 82. minucie.

Dzień wcześniej pierwszy raz od 1 listopada komplet punktów zdobył Arsenal, który w derbach Londynu pokonał Chelsea 3:1.