English Premier League: Manchester City cruises past West Bromwich Albion

Zawodnicy Manchester City mają powody do radości. (Fot. Getty Images)
Manchester City might have invested a record $76 million in the future -- but it was an old favorite who stole the show in its opening Premier League game of the season. While Raheem Sterling, the summer signing from Liverpool failed to mark his debut with a goal, Yaya Toure netted twice in a 3-0 win at West Bromwich Albion.

Dwie bramki dla gości zdobył w pierwszej połowie reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej Yaya Toure, a w 59. minucie wynik ustalił belgijski obrońca Vincent Kompany.

W ekipie z Manchesteru zadebiutował Raheem Sterling, pozyskany niedawno z Liverpoolu za 62 mln euro (najdroższy angielski piłkarz w historii). Grał do 74. minuty.

W weekend wydarzeniem 1. kolejki była niespodziewana porażka Arsenalu. Typowani do walki o mistrzostwo "Kanonierzy" ulegli w niedzielę przed własną publicznością ekipie West Ham United 0:2. Przy obu golach nie popisał się pozyskany tego lata czeski bramkarz Petr Cech.

Z kolei broniąca tytułu drużyna Chelsea już w sobotę zremisowała u siebie 2:2 ze Swansea City. W bramce gości wystąpił reprezentant Polski Łukasz Fabiański.

Tego dnia zaprezentował się jeszcze jeden polski golkiper - bramki AFC Bournemouth strzegł Artur Boruc. Beniaminek przegrał na własnym stadionie z Aston Villą 0:1.