El. World Cup 2022: Costa Rica completed the group of tournament participants

Kostarykańscy piłkarze pokazali się w znakomitej formie. (Fot. Getty Images)
Costa Rica defeated New Zealand 1-0 (1-0) in Qatar's Ar-Rajjan in the intercontinental play-off and became the last, 32nd team to qualify for this year's football world championship. Joel Campbell scored the winning goal in the third minute.

W 39. minucie piłkarze Nowej Zelandii myśleli, że doprowadzili do remisu, ale sędzia nie uznał trafienia Chrisa Wooda, ponieważ arbitrzy VAR dopatrzyli się faulu Matthew Garbetta we wcześniejszej fazie akcji.

Kostaryka trafi w Katarze do grupy E, w której zmierzy się z Hiszpanią, Niemcami i Japonią.

Dzień wcześniej na tym samym stadionie po bezbramkowym remisie Australia pokonała Peru w rzutach karnych. W mundialu "Kangury" zagrają po raz szósty w historii, a piąty z rzędu. Ich rywalami w grupie F będą broniąca tytułu Francja, Dania i Tunezja.

Mundial w Katarze odbędzie się od 21 listopada do 18 grudnia. Polscy piłkarze wystąpią w grupie C z Argentyną, Meksykiem i Arabią Saudyjską.