Menu

Eksperyment w Londynie: 15 tysięcy dwupensówek do wzięcia

Eksperyment w Londynie: 15 tysięcy dwupensówek do wzięcia
Pieniądze w Londynie czasem naprawdę leżą na ulicy... (Fot. Twitter@JHM_UK)
Pracujący na co dzień w firmie inwestycyjnej Jamahl McMurran i chorwacka artystka Lana Mesic postanowili sprawdzić, jak ludzie zareagują na pozostawione przez nich monety o łącznej wartości 300 funtów.
Reklama

To miał być żart, który zamienił się w społeczny eksperyment. 15 tysięcy monet stanowiło pozostałość po instalacji artystycznej i Mesic, która na co dzień mieszka w Holandii, miała problem z przewiezieniem ich przez granicę. Powstał więc pomysł, aby się ich pozbyć w równie kreatywny sposób.

"Przedsięwzięcie było całkiem spontaniczne i nie wiedzieliśmy, czego się spodziewać" - przyznaje Jamahl McMurran, cytowany przez "Evening Standard".

Kopiec z 15 tysięcy monet o łącznej wartości 300 funtów został umieszczony na chodniku przy Regent's Canal niedaleko Kingsland Street (wschodni Londyn) w minioną środę ok. 9:00 rano. Przebieg eksperymentu filmowano ukrytą kamerą.

Jedną z pierwszych “ofiar” okazał się rowerzysta, który stanął na kopcu, wziął sobie garść dwupensówek i rozrzucił je sobie nad głową. Chwilę później na miejscu pojawiła się grupka dzieci, która beztrosko bawiła się monetami.

Inni próbowali zabrać tyle pieniędzy, ile zdołają, ale dla wielu okazywały się one za ciężkie, by wziąć ich więcej.

“Byłem zaskoczony tym, jak szybko znikały te monety. Chcieliśmy, by znalazła je osoba bezdomna lub by poleżały tam dłużej, ale i tak było to ciekawe doświadczenie” - podsumowuje McMurran.

Eksperyment zakończył się już o godz. 12:40, kiedy dwie osoby postanowiły "uprzatnąć" całą resztę pieniędzy.

 

  Komentarze


  • Ktoś
   19 maja 2017, 12:53

   "Eksperyment zakończył się już o godz. 12:40, kiedy dwie osoby postanowiły "uprzatnąć" całą resztę pieniędzy."Czytelnik i THC psia jego mać.

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama

  Waluty


  Kurs NBP z dnia 25.04.2018
  GBP 4.822 złEUR 4.216 złUSD 3.455 złCHF 3.519 zł

  Sport


  Reklama