Menu

Ekspert turystyki: "Nigdy w życiu nie poleciłbym komuś wyjazdu do Dublina"

Ekspert turystyki:
Dublin oferuje wiele atrakcji, które mogą być bardzo kosztowne. (Fot. Getty Images)
"Nigdy w życiu, nikomu nie poleciłbym Dublina na krótki wypad" - stwierdził podczas konferencji dla branży turystycznej ekspert z Nowej Zelandii. Przyczyną jest panująca na Wyspie drożyzna - jego zdaniem nieadekwatna do oferty.
Reklama

"Ceny w Dublinie to totalne zdzierstwo" - stwierdził profesor Michael Hall z University of Canterbury podczas konferencji w Sligo.

Specjalista nie wierzył własnym oczom, gdy za jedną noc w hotelu w Dublinie zobaczył w internecie cenę €400 - dwa razy tyle, co w hotelu tej samej sieci w Helsinkach.

"Już zarezerwowałem loty, więc nie miałem wyjścia. To nie był wyjątek, na booking.com widziałem droższe pokoje" - relacjonuje.

Ubiegłotygodniowy pobyt w Dublinie nie był jego pierwszym.

"Spędzanie weekendu z uczestnikami wieczorów kawalerskich nie jest moim sposobem na relaks" - podkreślił i dodał, że nie wyobraża sobie przyjazdu do Irlandii w innym celu niż konferencja lub interesy.

"Dlaczego miałbym tu lecieć z drugiego końca świata? Jest mnóstwo innych pięknych krajów. Przede wszystkim nie jest tu tanio. A co mnie wita na lotnisku? James Joyce i Beckett jako reklama. Dajcie spokój. Gdzie jest nowoczesność?" - pytał retorycznie.

Naukowiec ostrzegł także, iż wizerunek Irlandii ucierpiał za granicą przez afery opisywane w międzynarodowych mediach – jak na przykład pedofilia księży.

W marcu piąty rok z rzędu Irlandia okazała się trzecim najdroższym w UE krajem do życia. Według rankingu Measuring Ireland's Progress 2015, ceny obowiązujące na Zielonej Wyspie są o 22,5% wyższe od europejskiej średniej.

 

  Komentarze


  • Mieszkaniec Dublina
   20 czerwca 2017, 16:32

   Nic dodac, nic ujac.

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 22.05.2018
  GBP 4.881 złEUR 4.281 złUSD 3.625 złCHF 3.639 zł

  Sport


  Reklama