Menu

Dzień po ataku na lotnisku w Paryżu "panuje raczej normalny ruch"

Dzień po ataku na lotnisku w Paryżu
Na lotnisku "panuje raczej normalny ruch". (Fot. Getty Images)
Po wczorajszym ataku na żołnierzy, który doprowadził do zamknięcia dwóch terminali, sytuacja na paryskim lotnisku Orly stopniowo wraca do normalności - poinformował rzecznik portów lotniczych we francuskiej stolicy.

"Panuje raczej normalny ruch. Są wprawdzie niewielkie opóźnienia, średnio 20-minutowe", z powodu zaostrzonych kontroli bezpieczeństwa - zaznaczył rzecznik.

Noc na lotnisku spędziło ok. 100 osób, które wczoraj nie mogły odlecieć. Władze portu lotniczego zapewniły im miejsca do spania. Linie lotnicze umieściły też od 100 do 200 osób w hotelach w pobliżu lotniska.

Wczoraj na południowym terminalu międzynarodowego lotniska Paryż-Orly siły bezpieczeństwa zastrzeliły mężczyznę, który zaatakował grupę wojskowych i ukradł broń żołnierce. Po tym incydencie ruch lotniczy nad Paryżem został poważnie zakłócony. Zamknięto oba terminale lotniska Orly, a samoloty były przekierowywane na sąsiednie lotniska.

Dzisiaj francuska prokuratura antyterrorystyczna poinformowała, że w nocy wypuściła na wolność ojca napastnika zatrzymanego tuż po ataku. Policja nadal przesłuchuje jednak brata i kuzyna podejrzanego.

Żołnierka, której mężczyzna wyrwał broń, brała udział w wojskowej operacji o nazwie "Sentinelle", której celem jest patrolowanie najważniejszych obiektów w całym kraju. Operację rozpoczęto po ataku na redakcję satyrycznego czasopisma "Charlie Hebdo" w styczniu 2015 roku w Paryżu, w którym zginęło 12 osób. Rozszerzono ją po skoordynowanych zamachach bombowych i strzelaninach w Paryżu z listopada 2015 roku, w których zginęło 130 osób.

Od tego czasu Francja jest w stanie najwyższej gotowości. W związku z zagrożeniem terrorystycznym kilkukrotnie w kraju przedłużano stan wyjątkowy, który ma obowiązywać co najmniej do 15 lipca br.

 

Komentarze


 • Korwin
  19 marca, 17:27

  Francja elegancja...patologia europy.

 • Czytelnik
  19 marca, 21:15

  żołnierz - żołnierka, marynarz - marynarka ;) Pani Agato, jak ma Pani ambicje, aby pisać dla gazety, proszę się trochę poduczyć ojczystego języka.

 • Poprostu
  20 marca, 11:26

  Czytelnik, ty to już pobijasz szczyty głupoty na tym forum , dobrze by było żebyś sam nauczył się języka polskiego( akurat zołnieżem można nazwać KOBIETE JAK I MĘŻCZYZNĘ) a twoje pisane treści maja byki i nie trzymaja się, ani składu ani ładu , pytanie : 1. Wiesz co to jest ŻOŁNIERKA I MARYNARKA a kiedy używa się tych okreslen. 2. Jakim cudem ty masz obywatelstwo Brytyjskie , jak ty nawet nie znasz polskiego , mam nadzieje że masz tylko jedno obywatelstwo ,wiesz co mam na mysli .

Dodaj komentarz


Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 24.03.2017
GBP 4.933 złEUR 4.266 złUSD 3.948 złCHF 3.984 zł

Sport


Reklama