Dwa gole Lewandowskiego, Bayern wygrał z Freiburgiem

To był udany mecz Lewandowskiego. (Fot. Getty Images)
Robert Lewandowski zdobył obie bramki dla Bayernu Monachium w wyjazdowym meczu z Freiburgiem (2:1) na inaugurację rundy rewanżowej niemieckiej ekstraklasy piłkarskiej. Polak ma już 14 ligowych goli w tym sezonie i jest drugi w klasyfikacji strzelców.

Prowadzący w tabeli Bawarczycy, którzy walczą o piąty tytuł mistrzowski z rzędu, przegrywali w piątek od czwartej minuty po trafieniu Janika Haberera. Lewandowski, który rozegrał cały mecz, doprowadził do wyrównania pół godziny później, oddając strzał lewą nogą z powietrza po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

Jeszcze bardziej efektowną bramkę Polak zdobył w doliczonym czasie drugiej połowy, gdy przyjął piłkę na klatkę piersiową po długim podaniu, a następnie znów lewą nogą oddał natychmiast strzał, trafiając do siatki od słupka.

Liderem klasyfikacji strzelców z 16 golami jest Gabończyk Pierre-Emerick Aubameyang z Borussii Dortmund, który w ten weekend jednak nie zagra z Werderem Brema, ponieważ bierze udział w Pucharze Narodów Afryki w ojczyźnie.
Po 17 kolejkach Bayern ma 42 punkty i o sześć wyprzedza drugiego w tabeli beniaminka RB Lipsk. Wicelider zagra w sobotę o 18.30 z Eintrachtem Frankfurt.