Menu

Dublińskie lokale rozdają dziś kawę za darmo. Chcą walczyć ze Starbucksem

Dublińskie lokale rozdają dziś kawę za darmo. Chcą walczyć ze Starbucksem
Kawiarnie Starbucks obecne są w 62 krajach na świecie. (Fot. Getty Images)
Wieść o planowanym otwarciu kolejnego punktu sieci kawiarni Starbucks przepełniła czarę goryczy - dublińscy niezależni bariści ogłosili protest. Dziś będą rozdawali kawę za darmo.
Reklama

W Dublinie funkcjonuje obecnie 50 oddziałów Starbucksa. Kolejny ma powstać w dawnym biurze pośrednictwa pracy przy Crampton Quay. Wieść o wydaniu pozwolenia na zaadaptowanie piwnic i parteru budynku na kolejny punkt amerykańskiej korporacji oburzyła właścicieli okolicznych kawiarenek.

Zdaniem Ciarana Hogana, który prowadzi lokal "The Clockwork Door" przy pobliskim Wellington Quay, w tym miejscu istnieje wystarczająca ilość lokali serwujących aromatyczny napój. Na wieść o wydaniu pozwolenia zdecydował, że będzie dziś rozdawał kawę za darmo.

“Mamy zamiar przypomnieć w ten sposób ludziom, by chodzili do lokalnych kawiarenek i je wspierali. Nie lubię, kiedy wszystko jest mdłe, bez smaku i niczym się nie wyróżnia. Kiedy idziesz do Starbucksa w Dublinie, to tak samo jakbyś był w Londynie lub gdziekolwiek indziej. Wyobraźmy sobie, że w Dublinie są same sieciówki, nie ma nic unikatowego” - tłumaczy.

Do akcji przyłączyły się dwa inne okoliczne lokale. Darmowej kawy można się dziś zatem napić w "Foam Cafe" przy Strand Street (godz. 13:00-14:00), "CoCo Brew" na Temple Bar (do 11:00) oraz w "Gallagher & Co" na D’Olier Street (13:00-14:00 i 17:00-19:00).

Jak poinformował rzecznik Starbucksa, w kawiarni przy 1-2 Crampton Quay zostanie przyjętych 15 osób. Sieć zatrudnia w Irlandii 800 baristów.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama

  Waluty


  Kurs NBP z dnia 23.02.2018
  GBP 4.737 złEUR 4.174 złUSD 3.391 złCHF 3.630 zł

  Sport


  Reklama