Menu

Dublin: Śledztwo RTE ujawnia domy z dziesiątkami lokatorów w środku

Dublin: Śledztwo RTE ujawnia domy z dziesiątkami lokatorów w środku
Dziennikarze RTE trafili do przepełnionych mieszkań, które zamieszkiwały dziesiątki ludzi. (Fot. RTE)
Domy, które landlordzi wynajmują kilkudziesięciu osobom, ujawnili dziennikarze śledczy irlandzkiej telewizji RTE. Dodatkowo 3 nieruchomości zostały ewakuowane przez straż pożarną ze względu na zagrożenie ogniowe.
Reklama

Program RTE Investigates ujawnia skalę kryzysu mieszkaniowego w Irlandii. Reporterzy dotarli do przeludnionych lokali w dzielnicach Crumlin, Kilmainham i Rathmines. W jednym z nich mieszkało w fatalnych warunkach 60 osób, a w innym 40. W 3 kolejnych gnieździło się w sumie 120 lokatorów. Domy te zostały zamknięte po inspekcjach Dublin Fire Brigade ze względu na zagrożenie pożarowe.

“Studia przypadków, które obejrzeliśmy w programie, są dowodem na to, że sytuacja znacznie się pogorszyła. Jej przyczyną są kulawe regulacje prawne oraz zaniedbania tych, którzy odpowiadają za ich przestrzeganie, a także rządu, który nie dostarcza wystarczającej ilości środków na egzekwowanie przepisów. Sytuacje takie nie powinny nigdy mieć miejsca w humanitarnym społeczeństwie” - podkreśla Aideen Hayden, z organizacji charytatywnej działającej na rzecz lokatorów Threshold.

Według danych uzyskanych przez RTE na podstawie swobody dostępu do informacji, w ubiegłym roku skontrolowanych zostało tylko 4% wynajmowanych lokali. Dwie trzecie z nich nie spełniało norm wymaganych przepisami.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama

  Waluty


  Kurs NBP z dnia 22.02.2018
  GBP 4.723 złEUR 4.181 złUSD 3.401 złCHF 3.625 zł

  Sport


  Reklama