Menu

Dublin: Rasistowskie graffiti polskich wandali usunięte po interwencji radnego

Dublin: Rasistowskie graffiti polskich wandali usunięte po interwencji radnego
Graffiti wzbudziło mnóstwo kontrowersji wśród mieszkańców Dublina. (Fot. Facebook/Dywizjon101)
"Refugees not welcome. Polish fans hooligans" - graffiti, które pojawiło się na terenie dublińskiej dzielnicy Tallaght, wywołało oburzenie zarówno Irlandczyków, jak i polskiej społeczności. Radny Fianna Fail określił napis jako "skandaliczny".
Reklama

Ogromne graffiti o rasistowskim wydźwięku pojawiło się w ostatnich dniach w nieopodal przystanku tramwaju Luas na Tallaght (południowy Dublin).

„Zdecydowanie potępiam tego typu nonsensowne zachowania. Nikt nie chce oglądać takich rzeczy, szczególnie, że jest to pierwsza rzecz, jaką widzą osoby przyjeżdżające na Tallaght Luasem. Ten napis jest skandaliczny. Zajmuje całą długość ściany. Wykonanie go na pewno zajęło sporo czasu” - relacjonował lokalny radny Charlie O'Connor.

Członek partii Fianna Fail przypomniał, że w okolicy wcześniej doszło do podobnego wybryku. Jednak tym razem rozmiar napisu jego zdaniem wskazuje na bardziej zorganizowaną akcję.

„Poprzedni napis był krótszy. Ten, ze względu na rozmiar i treść ma silniejszy oddźwięk. Wygląda na to, że ktoś prowadzi kampanię podżegającą do nienawiści” - dodał O’Connor.

Graffiti wywołało negatywne komentarze użytkowników Facebooka.

„Można być kibicem, ale nie wandalem. Jest to przykład przenoszenia najgorszych wzorów graffiti miejskiego” - skomentował Piotr Jokiel.

Radny powiadomił o akcie wandalizmu lokalne władze. Napis został usunięty.

 

    Komentarze


    • THC
      31 sierpnia 2017, 15:18

      Znowu orzelki sie pokazaly od tej 'patriotycznej' strony. Spakowani w tzw bazarowke?

    • Marek
      31 sierpnia 2017, 15:38

      Czy THC-Wolny-Czytelnik to ta sama osoba? Te polskie Mariany frajerze zarabiaja u mnie na budowie prawie 1000/tydzien po taksie. Jak sie robi na cene i ma sie fach to kasa jest. Ale i tak maja zamiar zjechac do Polski. Anglia jest dla takich jak THC czyli sluzacy od urodzenia

    • Frajerzy........
      31 sierpnia 2017, 17:15

      nadal siedzą w kalifacie.............Polacy,mają głowy wyżej,niż turbany!

    • J23
      31 sierpnia 2017, 20:10

      A skad wiadomo wogole ze to Polacy zrobili, co zlapali juz kogos? A moze to to tylko pretekst zeby kilku Naszych zlac bezkarnie nie wiadomo, zorganizowana akcja ale z ktorej strony? Nie wiem czy kibole so pismienni w angielskim ale osobiscie uwazam ze to krecia robota i nie zaczelo sie od referendum tylko wczesniej juz Kamerun podrzegal na nas a teraz zabojady kontynuuja, Szkopy narazie cicho(narazie) bo sie boja ze trza bedzie kase Polakom placic...

    • Zenek
      31 sierpnia 2017, 20:23

      A co maja do tego turbany? Turbany nosza sikhowie calkiem fajni goscie z indii nawiasem mowiac a to nie muzulmanie.

    • Vistula
      31 sierpnia 2017, 21:14

      Jak to jest skandaliczne i poruszylo spolecznosc to w Tallaght juz nic sie nie dzieje i kazde graffiti porusza lokalna spolecznosc. Nius na 4 fajerki. To jest zdaje sie ostatnia stacja Luasa, wiec wiecej ludzi zobaczy ten "skandal" na Londynku niz w realu.

    • Tantric
      1 września 2017, 06:56

      Może Polacy może nie . Za to Thc to już nie polak . JAK można swoich Słowian nazywać orzelki.....? Sprzedał swoje cztery litery i jest wielkimi kolejnymi czterema literami z ch.. na początku.

    • THC
      1 września 2017, 09:45

      @Marek: co tam slychac na budowie? specjalisci z plecakami nie wygladaja jakby zarabiali az tyle. A moze dorabiaja sobie nadgodziny i pracuja w pocie czlonka! hahahaha Spakowany w bazarowke?

    • THC
      1 września 2017, 10:07

      @Tantric: no widzisz, kazdy ma swoja cene. Ja kosztuje mojego pracodawce £60k/rok. Za te pieniadze moge wszystko. A zeby tyle zarabiac to trzeba sie przystosowac, zintegrowac nauczyc ang, a nie jak specjalista z plecakiem bez jezyka ale... Marek wyzej dumnie stwierdzil ze "na mojej budowie" sie zarabia. Pakuj sie w bazarowke! "na mojej budowie" buhahahahaha o k... padlem ze smiechu. xD

    • 231
      1 września 2017, 10:55

      Szufladkujcie się w tych komentarzach dalej idioci ;)

    • Maniutek
      1 września 2017, 15:13

      Przyjdą i po ciebie farbowany lisie i paszport ci nie pomoże , chyba że kolejne obywatelstwo przyjmiesz muslamskie , ty brytyjczyku, he he . Obstaw sobie ze dwie torby na czarną godzinę . Widze ,że tam cię nie chcą ,tu się trzymasz z całych sił żeby cię nie wykopali .Dwulicowi marnie kończą , a uważają się za sprytnych!!!

    • THC
      1 września 2017, 20:40

      @Maniutek: fajny masz nick. Maniutek == Marian maly Fi...ek! hahahaha xD I musiales kupic torby w krate od czytelnika, dlatego jest to flustrujace dla ciebie.