Menu

Dublin: Nowa destylarnia w kościele

Dublin: Nowa destylarnia w kościele
Wyjątkową destylarnię można już zwiedzać. (Fot. Facebook/Pearse Lyons Distillery)
Liberties, historyczna dzielnica Dublina słynąca z wyrobu piwa i whiskey, doczekała się kolejnej perełki. Po trwających rok pracach otworzono tu elegancką Pearse Lyons Distillery.
Reklama

Destylarnia mieści się w dawnym kościele. Budynek został zdekonsekrowany w 1964 roku, a w 2014 sprzedany za €690 tys.  dublińczykowi, który dorobił się Ameryce dzięki firmie produkującej odżywki dla zwierząt.

Właściciele, Pearse (dr nauk o fermentacji drożdży, pierwszy Irlandczyk z dyplomem warzenia i destylacji British School of Malting and Brewing) i Deirdre Lyonsowie, zainwestowali w adaptację nieruchomości €20 mln. Dodali między innymi szeroki pasaż prowadzący przez znajdujący się na zewnątrz cmentarz, wykonane na zamówienie witrażowe okna, sprzęt do destylacji i dzieła sztuki. Lekkości i nowoczesności dodaje budynkowi szklane zwieńczenie wieży.

Pearse Lyons Distillery poświęcone jest historii whiskey, z którą dzielnica Liberties jest ściśle związana. Odwiedzający mogą wysłuchać opowieści o wyrobie szlachetnych alkoholi, posmakować i powąchać, a także być świadkami wyrobu Pearse Irish Whiskey.

Wraz z dwiema pobliskimi destylarniami: Jameson i Powers, Pearse tworzy konstelację nazwaną “Złotym Trójkątem”. Za najbliższego sąsiada zaś ma fabrykę Guinessa.

Właściciele spodziewają się, że nowa atrakcja będzie przyciągać 75 tys. odwiedzających rocznie.

Wycieczki z przewodnikiem odbywają się co 30 minut, od godz. 10:00 do 17:00. Bilet dla osoby dorosłej kosztuje €20. 

Pearse Lyons Distillery mieści się pod adresem 121-122 James's Street, Dublin 8.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama

  Waluty


  Kurs NBP z dnia 23.02.2018
  GBP 4.737 złEUR 4.174 złUSD 3.391 złCHF 3.630 zł

  Sport


  Reklama