Druga w sezonie porażka Realu Madryt

Real Madryt nie miał szczęścia w meczu z Valencią. (Fot. Getty Images)
Piłkarze Realu Madryt przegrali na wyjeździe z Valencią 1:2 w zaległym meczu 16. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy, ale pozostali liderem tabeli. To dopiero druga porażka 'Królewskich' w lidze. Stołeczna ekipa ma punkt przewagi nad Barceloną i jeszcze jedno zaległe spotkanie.

Valencia już po dziewięciu minutach prowadziła 2:0. Najpierw do bramki trafił Włoch Simone Zaza (4.), a pięć minut później Chilijczyk Fabian Orellana.

Real odpowiedział raz - tuż przed przerwą gola zdobył Portugalczyk Cristiano Ronaldo. To było jego 15. trafienie w sezonie. Więcej w Primera Division mają tylko piłkarze Barcelony Argentyńczyk Lionel Messi (19) i Urugwajczyk Luis Suarez (18).

Była to dopiero piąta porażka "Królewskich", biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki, od kiedy zespół objął Francuz Zinedine Zidane.

Mecz z Valencią został przełożony na luty ze względu na udział Realu w grudniu w klubowych mistrzostwach świata.