Doskonały mecz Grzegorza Krychowiaka!

Krychowiak podczas akcji w meczu z Arsenalem. (Fot. Getty Images)
Arsenal Londyn wygrał wczoraj u siebie z West Bromwich Albion 2:0 (1:0) w 6. kolejce angielskiej ekstraklasy piłkarskiej. Dobry mecz w ekipie gości rozegrał Grzegorz Krychowiak.Krychowiak, który wraca do reprezentacji Polski.

Krychowiak wyszedł w podstawowym składzie i kilkoma akcjami błysnął. Miał kilka bardzo dobrych podań do przodu, ale też często przerywał akcje rywali.

Dobra forma Krychowiaka to dobry znak dla reprezentacji. Polscy piłkarze już wkrótce zagrają kluczowe mecze w el. MŚ 2018 z Armenią i Czarnogórą.

Piłkarze Arsenalu zepsuli świętowanie Barry'emu. 36-letni pomocnik West Brom po raz 633. zagrał w meczu Premier League, co jest rekordowym wyczynem w angielskiej ekstraklasie. W zestawieniu wszech czasów prowadzi wprawdzie Ryan Giggs, który ma na koncie 672 występy, ale licząc 18 miesięcy spędzonych w First Division (Premier League powstała w 1992 roku).

Barry zadebiutował w Aston Villi w wieku 17 lat, w barwach tego klubu rozegrał 365 spotkań, 132 dla Manchesteru City, 131 dla Evertonu i pięć - od tego sezonu - w West Bromwich.

W poniedziałkowym meczu dwie bramki dla Arsenalu zdobył Alexandre Lacazette. Na listę strzelców wpisał się najpierw w 20. minucie, a później w 67. minucie wykorzystał rzut karny.

"Kanonierzy" zajmują z dorobkiem 10 punktów siódme miejsce w tabeli, a West Bromwich jest dwunasty - 8 pkt. Liderem jest Manchester City, który ma 16 pkt.