Dookoła Kalifornii: Majka drugi w wyścigu, triumf Bennetta

Siódmy etap wyścigu wygrał Evan Huffman. (Fot. Getty Images)
Rafał Majka (Bora-Hansgrohe) zajął drugie miejsce w klasyfikacji generalnej wyścigu Dookoła Kalifornii. Triumfował nowozelandzki kolarz George Bennett (LottoNL). Ostatni, siódmy etap z Mountain High do Pasadeny wygrał Amerykanin Evan Huffman (Rally), Majka był 17.

Na trasie długości 125 kilometrów Huffman wyprzedził na finiszu Hiszpana Davida Lopeza (Team Sky) oraz Francuza Nicolasa Edeta (Cofidis).

Siedemnasty Majka stracił 22 sekundy. Paweł Poljański był 48. ze stratą 53 sekund, a Maciej Bodnar (wszyscy Bora-Hansgrohe) - 73. Bodnar przyjechał na metę minutę i siedem sekund za Huffmanem.

Majka prowadził przez kilka etapów w klasyfikacji generalnej, ale stracił koszulkę lidera po jeździe indywidualnej na czas. Ostatecznie zajął drugie miejsce, 35 sekund za Bennettem, a jedną sekundę przed Amerykaninem Andrew Talanskym (Cannondale).

Poljański był w klasyfikacji łącznej 24., a Bodnar 72. Wyścig jest zaliczany do prestiżowego cyklu World Tour.