Derbowa wygrana Chelsea

Radość piłkarzy Chelsea po wygranej z West Ham. (Fot. Getty Images)
Piłkarze Chelsea Londyn wygrali na stadionie rywala z West Ham United 2:1 w derbowym meczu 27. kolejki angielskiej ekstraklasy. 'The Blues' prowadzą w tabeli z 66 punktami i mają 10 przewagi nad wiceliderem Tottenhamem Hotspur.

Bramki dla Chelsea, która od 1 października ubiegłego roku przegrała tylko jeden mecz w Premier League, zdobyli Belg Eden Hazard (w 25. minucie) i reprezentant Hiszpanii Diego Costa (50.). Stratę w doliczonym czasie drugiej połowy zmniejszył Argentyńczyk Manuel Lanzini.

To 21. zwycięstwo Chelsea w sezonie. Poza tym ma po trzy remisy i porażki.

W tej kolejce swoje mecze wygrały również Tottenham (z Evertonem 3:2) oraz sklasyfikowane na kolejnych miejscach zespoły Manchesteru City i Liverpoolu. "The Citizens" pokonali na wyjeździe Sunderland 2:0, natomiast "The Reds" w hicie weekendu wygrali przed własną publicznością z Arsenalem 3:1.

City ma 55 punktów i jeden zaległy mecz, Liverpool zgromadził 52 w 27 występach.