Menu

Darmowe środki higieniczne dla kobiet o niskich dochodach w Szkocji

Darmowe środki higieniczne dla kobiet o niskich dochodach w Szkocji
Mniej zamożne Szkotki z Aberdeen mogą liczyć na darmowe podpaski i tampony. (Fot. Thinkstock)
Szkocja jest pierwszym regionem na świecie, w którym kobiety o niskich dochodach będą mogły liczyć na darmowe środki higieniczne. Jako pierwsze pomoc rzeczową otrzymają mieszkanki Aberdeen. Tam właśnie rusza pilotażowy program, który potrwa przez sześć miesięcy.
Reklama

Około tysiąca dorosłych kobiet i dziewcząt z Aberdeen otrzyma darmowe podpaski i tampony w ramach programu szkockiego rządu. Przeznaczono na ten cel 42,5 tys. funtów. Brytyjskie media podkreślają, że jest to pierwsza tego typu pomoc dla kobiet sponsorowana przez lokalny rząd.

Półroczną akcję koordynować będzie organizacja Community Food Initiatives North East (CFINE), która na co dzień zajmuje się poprawą jakości zdrowia i samopoczucia uboższych – informuje BBC.

CFINE zajmie się dystrybucją środków higienicznych dla pań w siedmiu dzielnicach Aberdeen, między innymi w Torry, Northfield i Tillydrone.

Pomysł spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem w całej Szkocji.

„Dostęp do podstawowych środków dla kobiet to podstawowe prawo człowieka, a nie luksusowy przywilej” - stwierdziła dr Marsha Scott, szefowa Scottish Women’s Aid.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama

  Waluty


  Kurs NBP z dnia 26.04.2018
  GBP 4.845 złEUR 4.239 złUSD 3.483 złCHF 3.540 zł

  Sport


  Reklama