Cristiano Ronaldo scores two goals in Saudi league

Cristiano Ronaldo na koncie ma już jedenaście bramek w dziewięciu meczach, które rozegrał w lidze saudyjskiej. (Fot. Will Palmer/Sportsphoto/Allstar via Getty Images)
Al-Nassr Riyadh won 5:0 away against Al-Adalah in the 22nd round of the Saudi Football League. Cristiano Ronaldo scored two goals and moved into fifth place in the ranking of the most successful players with 11 hits.

Dzięki wygranej drużyna Portugalczyka traci do lidera Al-Ittihad, który zgromadził 53 punkty, tylko jedno "oczko".

CR7 w 40. minucie otworzył wynik, wykorzystując rzut karny. Brazylijczyk Anderson Talisca, najlepszy strzelec ligi, strzelił drugą bramkę dla gości i asystował Cristiano w zdobyciu trzeciego gola (66.).

Talisca kilkanaście minut później zapewnił drużynie Rudiego Garcii prowadzenie 4:0, a Ayman Yahya ustalił wynik w doliczonym czasie gry.

Ronaldo na koncie ma już jedenaście bramek i dwie asysty w dziewięciu meczach, które rozegrał w tych rozgrywkach. O pięć mniej niż jego kolega z drużyny Talisca, który zdobył szesnaście goli.