Menu

Corbyn: "Wielkiej Brytanii będzie lepiej bez UE"

Corbyn:
Corbyn przekonuje, że Partia Pracy posiada stabilny plan wyjścia z UE. (Fot. Getty Images)
Jeremy Corbyn zamierza podczas swojego pierwszego wystąpienia w 2017 roku zadeklarować, że Wielkiej Brytanii będzie lepiej bez Unii Europejskiej i że jego ugrupowanie nie ma nic przeciwko zakończeniu swobodnego przepływu pracowników unijnych na Wyspy.
Reklama

Szef Partii Pracy w wystąpieniu zaplanowanym w Peterborough ma zamiar poinformować, że jego priorytetem będzie wynegocjowanie pełnego dostępu do europejskiego jednolitego rynku, jednak z ograniczoną migracją.

Miasto zostało wybrane nieprzypadkowo – to tutaj nastąpiły największe zmiany w związku z napływem obcokrajowców.

“Dla Partii Pracy swobodny przepływ obywateli europejskich nie jest najważniejszy. Jednak nie możemy sobie pozwolić na utratę pełnego dostępu do jednolitego rynku, od którego zależą losy tak wielu brytyjskich firm i miejsc pracy. Częścią negocjacji będą zasady migracji. Partia popiera uczciwy i kontrolowany przepływ obywateli jako część relacji z Unią po Brexicie” - ma podkreślić lider.

Corbyn położy nacisk na stwierdzenie, że ugrupowanie “nie będzie składać fałszywych obietnic dotyczących imigracji”, takich jak na przykład ograniczenie jej liczby do dziesiątek tysięcy.

Powtórzy także, iż metodami na zmniejszenie napływu pracowników z zagranicy są przeciwdziałanie cięciom płac, zapobieganie brakom kadrowym w pewnych sektorach oraz zakazanie umieszczania ogłoszeń o pracę wyłącznie za granicą.

Przemówienie ma być częściowo odpowiedzią na narastające napięcia wewnątrz ugrupowania. Ostatnio zastępca lidera, Tom Watson oraz przewodnicząca komisji do spraw wewnętrznych Yvette Cooper zasugerowali, że partia powinna zmienić swoją postawę wobec swobodnego przepływu osób.

W miniony weekend dwaj posłowie przedstawili pomysł systemu, w którym wysoko wykwalifikowani pracownicy jak lekarze mogliby przyjeżdżać do Wielkiej Brytanii już po rekrutacji, a wobec słabiej wyszkolonych ludzi wprowadzono by limity.

 

  Komentarze


  • Czytelnik
   11 stycznia 2017, 09:27

   Spakowani ?

  • Czytelnik
   11 stycznia 2017, 09:31

   Dla Partii Pracy swobodny przepływ obywateli europejskich nie jest najważniejszy. Jednak nie możemy sobie pozwolić na utratę pełnego dostępu do jednolitego rynku, od którego zależą losy tak wielu brytyjskich firm i miejsc pracy.BRYTYJSKA PYCHA ZAROZUMIALOSC I PEWNOŚĆ SIEBIE , NACJONALIZM I DYSKRYMINACJA ..TOTALNY BRAK POKORY I MIŁOŚCI .

  • Matka Czytelnika
   11 stycznia 2017, 09:54

   Ja juz Ciebie czytelniku spakowalam. Zawiesze Ci rowniez kotlety na szyji zeby chociaz psy sie z toba pobawily zebys juz na londynku zalu swojego nie wylewal.

  • Ja
   11 stycznia 2017, 09:59

   Òooooo oooooo o czytelnik cos madrego wkoncu napisal 😨

  • Rozstrzęsiona
   11 stycznia 2017, 10:26

   Ratujcie benefity mi wstrzymali nie wiem dokładnie o co chodzi muszę list zanieść do polskiej księgowej to mi powie o co chodzi . Myślicie ze to przez brexit ? Za co ja dziecko wyżywię ? I co z mieszkaniem councilowym odbiorą ? Prosze o radę co robic ?

  • Najdrzel Faradrz
   11 stycznia 2017, 10:30

   Corbyn w Polsce bylby w Partii Razem albo u Palikota. To komuch wiekszy niz Gomulka.

  • Lynx
   11 stycznia 2017, 10:30

   Facet zarabia 138K pound rocznie więc jest mu rybka czy UK będzie w UE czy nie !!! Zaczął piać jak inne koguty w partyjnym kurniku...Eksperci wciąż ostrzegają o bardzo negatywnych konsekwencjach tej hucpy,z rozpadem Zjednoczonego Królestwa włącznie,ale politycy dalej biją pianę !!! Bez pełnego dostępu do rynku unijnego ta kraina zamieni się w pełen niepokojów społecznych zapalny rejon Europy.Wyjazd choćby 0.5 mln ciężko pracujących imigrantów poważnie zachwieje wieloma sektorami gospodarki...
   Muszą odczuć to na własnej skórze-inaczej dalej będą brnąć w utopię...

  • Jaro
   11 stycznia 2017, 10:31

   Czytelnikiem jest każdy kto nie wpisze imienia. Tak że ostrożnie

  • Wertyk
   11 stycznia 2017, 11:01

   Co za obluda wszystko dla nas ale od nas nic...jeszcze niedawno byl za pozostaniem w unii

  • Jaga
   11 stycznia 2017, 11:32

   Myśle ze czytelnik pracuje w jakimś markecie jako pakowacz i wystąpiło u niego,,zboczenie zawodowe''
   Co artykuł to on tylko czy spakowani?!
   Może kiedyś będzie ekstradycja za głupotę -on będzie pierwszy w kolejce i tłumy chętnych żeby JEGO SPAKOWAĆ

  • THC
   11 stycznia 2017, 19:54

   Teraz brakuje wyksztalconych pracownikow, bo do prac prostych to juz za duzo dlatego trzeba zamknac granice.

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama

  Waluty


  Kurs NBP z dnia 20.04.2018
  GBP 4.766 złEUR 4.172 złUSD 3.388 złCHF 3.483 zł

  Sport


  Reklama