Menu

Co piąta firma w UK ofiarą cyberataku

Co piąta firma w UK ofiarą cyberataku
Brytyjskie firmy coraz częściej są atakowane przez hakerów. (Fot. Thinkstock)
Celem hakerów w Wielkiej Brytanii najczęściej padają duże firmy, ale tylko co czwarta z wszystkich atakowanych ma niezbędne zabezpieczenia. W ciągu ostatnich 12 miesięcy ofiarą cyberataków padło co piąte brytyjskie przedsiębiorstwo - informuje British Chambers of Commerce (BCC).
Reklama

Działalność hakerów w Zjednoczonym Królestwie staje się coraz bardziej uciążliwa. British Chambers of Commerce (BCC) podaje, że przestępcy w sieci zaatakowali już 42% dużych przedsiębiorstw i 18% małych firm. Tylko 24% może pochwalić się wystarczającymi zabezpieczeniami.

„Cyberataki narażają firmy na straty finansowe, produktywność i utratę reputacji” - uważa Adam Marshall z BCC. „Taki atak może dotknąć każdą firmę - i dużą, i małą - ale z naszych doświadczeń wynika, że to te największe są w najwyższej grupie ryzyka” - dodał Marshall.

Najgłośniejszym w ostatnim czasie w Wielkiej Brytanii był atak na firmę Wonga. Cyberprzestępcom udało się między innymi ukraść dane osobowe klientów, ich adresy zamieszkania i poczty elektronicznej, a także ostatnie cztery cyfry kart kredytowych oraz numery kont bankowych.

Wonga to znana brytyjska firma specjalizująca się w udzielaniu tzw. chwilówek, czyli niewielkich pożyczek na bardzo wysoki procent i krótki termin.

Z kolei jesienią zeszłego roku hakerzy włamali się do Tesco Bank, a dziwny wirus zaatakował też szpitale publicznej brytyjskiej służby zdrowia – National Health Service (NHS).

W styczniu, jak podał „Financial Times”, cyberprzestępcy zablokowali dostęp do bankowości internetowej klientom Lloyds Bank.

Hakerzy w ostatnich latach złamali też zabezpieczenia wyszukiwarki firm Yahoo, sieci telefonicznej TalkTalk i portalu randkowego Ashley Madison.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 18.05.2018
  GBP 4.912 złEUR 4.296 złUSD 3.639 złCHF 3.641 zł

  Sport


  Reklama