Christian Eriksen steers Spurs to final and warns of Chelsea revenge

Tottenham Hotspur w finale spotka się z Chelsea (Fot. Getty Images)
Christian Eriksen scored the late equaliser against Sheffield United that took Tottenham Hotspur into the Capital One Cup final against Chelsea, then warned that José Mourinho's side will be seeking revenge for their 5‑3 defeat on New Year's Day.

Obie bramki dla gości z Londynu zdobył w środowym rewanżu w Sheffield reprezentant Danii Christian Eriksen - w 28. i 88. minucie. Dla występującego w League One (trzeci poziom rozgrywek) Sheffield United dwa gole strzelił rezerwowy Che Adams - w 77. i 80. minucie. 18-letni piłkarz wszedł na boisko zaledwie chwilę wcześniej.

Rywalem Tottenhamu w finale, zaplanowanym na 1 marca, będzie inny londyński zespół - Chelsea. Podopieczni Jose Mourinho pokonali we wtorek po dogrywce Liverpool 1:0. Bramkę w 94. minucie zdobył serbski obrońca Branislav Ivanovic.

Triumfatorzy ostatniej edycji Pucharu Ligi - piłkarze Manchesteru City - odpadli w 1/8 finału. Pod koniec października przegrali na własnym stadionie z Newcastle United 0:2.