Chelsea w półfinale, sensacja w Sheffield

Radość piłkarzy Chelsea po wygranej z Derby County (Fot. Getty Images)
Piłkarze Chelsea Londyn awansowali wczoraj do półfinału Pucharu Ligi w Anglii. Podopieczni Jose Mourinho pokonali Derby County 3:1. Sensacją jest porażka zespołu Southampton, który - także na wyjeździe - uległ trzecioligowemu Sheffield United 0:1.

Bramki dla Chelsea w meczu z czołowym zespołem zaplecza Premier League zdobyli Belg Eden Hazard, Brazylijczyk Filipe Luis i niemiecki mistrz świata Andre Schuerrle. Gospodarze, którzy od 78. minuty grali w dziesiątkę, odpowiedzieli tylko trafieniem Szkota Craiga Brysona.

Do sensacji doszło w drugim wtorkowym spotkaniu. Trzecioligowy Sheffield United pokonał nieźle spisujący się w angielskiej ekstraklasie Southampton 1:0. Bramkę na wagę awansu do półfinału zdobył w 63. minucie szkocki napastnik Mark McNulty.

Pozostałe ćwierćfinały odbędą się dzisiaj. AFC Bournemouth, którego barw broni Artur Boruc, podejmie Liverpool, natomiast Tottenham Hotspur zmierzy się z Newcastle United.

Zwycięzcy ostatniej edycji Pucharu Ligi w Anglii - piłkarze Manchesteru City - odpadli w poprzedniej rundzie. Pod koniec października przegrali na własnym stadionie w meczu czwartej rundy z Newcastle United 0:2.