Menu

Chaos komunikacyjny w Irlandii. Przez kilka godzin Bus Eireann blokował pociągi i autobusy

Chaos komunikacyjny w Irlandii. Przez kilka godzin Bus Eireann blokował pociągi i autobusy
Luas funkcjonuje dziś normalnie, jednak tramwaje mogą być zatłoczone. (Fot. Thinkstock)
W Dublinie przez kilka porannych godzin szczytu trwał chaos komunikacyjny, który uderzył w dojeżdżających do pracy, zwłaszcza, że nikt się jego nie spodziewał. Pracownicy Bus Eireann zablokowali bazy Dublin Bus i Irish Rail, powodując poważne zakłócenia w kursowaniu pociągów, Darta i autobusów miejskich.
Reklama

Dart kursował dziś rano w bardzo ograniczonym zakresie. Na trasach Westport - Dublin, Cork - Dublin i Maynooth/M3 zostały zawieszone rejsy pociągów InterCity.

“Większość kursów została dzisiaj zakłócona przez drugą pikietę. Nikt nas o niej nie ostrzegł. Protestujący pracownicy Bus Eireann zablokowali krótko po 4:00 rano wiele z naszych lokomotywowni. Ewidentnie jest to akcja zaplanowana na spowodowanie jak największych utrudnień” - ocenił rzecznik Irish Rail.

O akcji nie zostało także uprzedzone kierownictwo Dublin Bus.

“Nie dostaliśmy żadnej informacji. Niektóre z naszych autobusów zdołały wyjechać na trasy, ale strajkujący blokują wszystkie z naszych siedmiu zajezdni. Protest Bus Eireann trwa już od tygodnia, ale do tej pory nie zakłócał on naszej pracy” - tłumaczy rzeczniczka Dublin Bus.

Na swoje zwykłe trasy zdołały wyjechać tylko nieliczne autobusy.

Minister transportu Shane Ross poinformował, że zaapelował dziś rano do pracowników Bus Eireann o powrót do rozmów i zakończenie strajku. Podkreślił jednak, że jeśli nie dojdzie do negocjacji, nie będzie interweniował.

“Nie zamierzam ingerować w wewnętrzne dysputy. To jest coś, co strony powinny rozwiązać między sobą. Gdybym się w to włączył, zaczęto by ode mnie oczekiwać, że użyję pieniędzy podatników do poprawy sytuacji” - skomentował. Minister poinformował, że w tym roku Bus Eireann otrzymał wyższe subwencje od państwa.

Związki zawodowe zrzeszające pracowników Bus Eireann podkreśliły, że nie mają nic wspólnego z tą akcją.

“Strajk jest nieoficjalny. Jako odpowiedzialne związki, nie popieramy tego typu działań. Jednak pracownicy są bardzo, bardzo sfrustrowani” - poinformował Dermot O'Leary z NBRU.

Luas działał jak zwykle, jednak tramwaje były zatłoczone.

Pasażerowie pokrzywdzeni przez strajk mogły skorzystać za darmo z innych dostępnych środków transportu publicznego. Osoby, które wcześniej zarezerwowały bilety, mogą się starać o refundacje.

Nadal zakłócone są kursy autobusów Bus Eireann.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama

  Waluty


  Kurs NBP z dnia 24.04.2018
  GBP 4.800 złEUR 4.198 złUSD 3.440 złCHF 3.516 zł

  Sport


  Reklama