Menu

Ceny nieruchomości w Londynie wciąż spadają

Ceny nieruchomości w Londynie wciąż spadają
Do brytyjskich mediów z różnych źródeł przedostają się sygnały o spadku cen. (Fot. Getty Images)
Ceny domów w Londynie w marcu spadały szybciej niż gdziekolwiek indziej w Wielkiej Brytanii. To kolejne w ostatnim czasie doniesienia wskazujące na spore zmiany zachodzące na rynku nieruchomości.
Reklama

Średnia cena domu spadła w marcu o 1,5 procenta i wynosiła £471,742, obniżając tym samym roczną stopę wzrostu do 1,5 procenta. Ostatnio taki stan można było zaobserwować w 2012 roku.

Największe spadki cen można zauważyć w londyńskim City - średnio o 6,4%. Podobnie sytuacja wygląda w sąsiednich gminach Tower Hamlets i Islington.

“Spodziewaliśmy się tego. Dane te odzwierciedlają przypuszczenia, jakie miały miejsce rok temu, gdy Brexit stał się faktem” - tłumaczy Richard Snook, ekonomista z firmy PwC.

Eksperci od nieruchomości uważają jednak, że sytuacja wkrótce może wrócić do normy.

“Dane pokazują, że spowolnienie na rynku nieruchomości jest gwałtowniejsze i nastąpiło szybciej niż wcześniej zakładano. Po wyborach parlamentarnych w czerwcu, gdy Brexit obierze swój kierunek, ustabilizuje się niepokój klientów, zwiększy się poziom przejrzystości i stabilizacji, znów zachęcając potencjalnych klientów do zakupu" - dodaje Jonathan Hopper z agencji nieruchomości Garrington Property Finders.

Wcześniej o zmianach na rynku nieruchomości poinformowali eksperci z firmy Homelet, którzy zwrócili uwagę na pierwszy od lat spadek średnich czynszów za wynajem domów i mieszkań. 

 

    Komentarze


    • Tantric
      16 maja 2017, 17:22

      Wroci Do normy ?
      Ja uważam że norma to moga być ceny 10 krotnie niższe. ....

    • Ol
      16 maja 2017, 17:45

      Czas na kolejna inwestycje , na pierwszej chacie 120k do przodu ..pozdrawiam ogarniętych

    • Czytelnik
      16 maja 2017, 18:42

      Wrócicie pod Białystok, Rzeszów, Lublin do swoich rodzinnych wsi, bank sprzeda dom a kredyt i tak trzeba bedzie spłacać. Na nic zaklinanie ze brexitu nie bedzie i ze prawo nie dziala wstecz. Orzelki

    • Kto
      16 maja 2017, 19:27

      Kto z Polakow teraz kupi nieruchomosc bez obywatelstwa brytyjskiego? Nie sadze ze jakis Europejczyk kupi tu dom nie wiedzac czy bedzie tu mogl mieszkac.

    • Bryndal
      16 maja 2017, 20:29

      Panie Hopper to pobozne pana zyczenia zeby wszystko wrocilo do normy po czerwcowych wyborach - jak mawiaja Czesi - 'to se uz nie wrati' Ceny nieruchomosci beda spadac a potem poleca na pysk! Z tego kraju wyjedzi spora czesc obywateli ktorzy dzisiaj wynajmuja nieruchomosci - w wyniku tego spadnie popyt na mieszkania, a ich zakup pod katem wynajmu stanie sie nieoplacalny - co sie stanie w zwiazku z tym? - napompowane sztucznie prze lata ceny nieruchomosci poleca na pysk a ceny najmu zaczna spadac. Szybki spadek kursu funta przyspieszy ta agonie. Brexit to przyklad jak nasrac sobie w zbroje...

    • Mc Thomas
      16 maja 2017, 22:57

      Pocieszają się jak mogą przed krachem.

    • THC
      17 maja 2017, 00:02

      @OI - chyba razem z benefitami i podnajetymi pokojami hehehe

    • Ttttta
      17 maja 2017, 00:27

      Tak, spadają, nie wiem gdzie. Ponad 90% ludzi w Londynie i tak nadal nie stać by normalnie coś samemu wynająć, a już tym bardziej kupić. Marzenie. Oczywiście zaraz zleca się tu ujadacze i będą pisać jakie to maja super domy w Londynie i może jeszcze za gotówkę kupione :D A prawda jest taka, ze nieruchomości w Londynie są jednymi z najdroższych na Świecie, także bajki to dzieciom opowiadać nożna:

    • Czytelnik
      17 maja 2017, 06:26

      Mało Polaków inwestuje prędzej wegetuje by uciułać pare groszy

    • Aa grupa
      17 maja 2017, 07:01

      THC na kazdym kroku tylko sie osmieszasz i pokazujesz jakimi wartosciami sie kierujesz jak widzisz ludzie po cichu robia pieniadze i kombinuja zeby zyc sobie lepiej a ciebie tylko bardziej skreca od srodka haha brawo Ol inwestowanie z glowa przynosi efekty pozdro a ty thc i inne zawistne "czytelniki " zmiencie plyte bo bo ciagle o to samo wam zal dup... cisnie haha ale w sumie ubaw mamy z waszego zalosnego skomlenia haha zdrajcy i komunisci za was Polska wstydzi sie najbardziej

    • Czytelniczka
      17 maja 2017, 08:23

      Ha ha mam to w dupie

    • Ok
      17 maja 2017, 08:54

      Ja nabyłem dom w2008 za 180 teraz jest warty 290 a kredytu zostało 105 wiec niezle wyszło pozdrowienia dlaTHC

    • Doktor
      17 maja 2017, 12:42

      wartosci nieruchomosci beda dalej spadac mimo propagandy sukcesu Theresy May. To sa fakty!!!!
      Bedziemy swiadkami coraz wiekszego odplywu kapitalu z Brytanii, bez wzgledu co szcekaja brytyjscy politycy oraz paru troli uprzykszajacych zycie Polakow na landynku. Cel tych opetanych troli nie jest mi znany ale z pewnoscia sa to zaburzenia psychiczne. Moim skromnym zdaniem nalezy ignorowac i nie odpisywac na takie zaczepki,proby zaistnienia itp. kiedys sie znudza i odpuszcza. Chyba ze ktos im za to placi ?

    • THC
      17 maja 2017, 15:14

      @Aa grupa: wy wstydu juz narobiliscie na calym swiecie. Ja zaplacilem gotowka za wlasne M. A wy bedziecie tyrac cale zycie, zeby splacic na starosc flata! Co za debile. Pakowac sie nikt was tu nie chce mordy kartoflane!

      @Ok: tyraj dalej heheh

      @Mc Thomas: co tam mordeczko kartoflana? masz juz rezydenture? czy znowu ci odmowili przez sciemnianie na self-employed?

    • Czytelnik
      17 maja 2017, 20:34

      A czytelnik bedzie placil odszkodowania do konca zycia ze swoich pieniedzy wszystkim orzelkom, ktorych pokrzywdzil swoja dyskryminacja in obrazil publicznie. How much£££??? Czytelnik...czekamy na twoja odpowiedz na londynek...