Carabao Cup: Chelsea's players bounce back and advance to the final

Chelsea Londyn pokonało drugoligowe Middlesbrough aż 6:1. (Fot. Vince Mignott/MB Media/Getty Images)
Chelsea London's players at Stamford Bridge defeated second-tier Middlesbrough 6:1 in the return match of the semi-final of the League Cup in England. The Blues had succumbed 0:1 in the first clash and will face either Liverpool or Fulham London in the final at Wembley, which they will play today.

Gospodarze odrobili straty już w 15. minucie, gdy pomocnik Middlesbrough Jonathan Howson próbując zablokować dośrodkowanie, skierował piłkę do własnej bramki.

Jeszcze przed przerwą gole strzelili Enzo Fernandez, Axel Disasi i Cole Palmer, więc kibice Chelsea mogli rozpocząć świętowanie długo przed zakończeniem meczu.

W drugiej połowie bramkarza Middlesbrough pokonali jeszcze Palmer i Noni Madueke, a rozmiary porażki gości zmniejszyło honorowe trafienie Morgana Rogersa.

Chelsea w tym sezonie prezentuje się znacznie poniżej oczekiwań i zajmuje dopiero dziewiąte miejsce w Premier League, jednak już za miesiąc zawodnicy trenera Mauricio Pochettino powalczą o trofeum.

Dzisiaj Fulham podejmie Liverpool na Craven Cottage. "The Reds" będą bronić jednobramkowej zaliczki z pierwszej spotkania (2:1).

Finał rozgrywek zostanie rozegrany 25 lutego na londyńskim Wembley.