Bundesliga: Two goals by Lewandowski, high victory for Bayern

Pierwsze gole w tym roku Lewandowski ma za sobą. (Fot. Getty Images)
Robert Lewandowski scored his first two goals in the German Premier League in 2021. Yesterday in Munich he defeated goalkeeper FSV Mainz in the 76th and 83th minutes, and Bayern won 5-2. The Pole has 19 league goals after 14 rounds this season.

Spotkanie miało niespodziewany przebieg, ponieważ do przerwy to goście prowadzili na Allianz Arena 2:0. Na listę strzelców wpisali się Jonathan Burkardt (32.) i Alexander Hack (44.). Jednak druga połowa to pokaz siły mistrzów Niemiec.

Pogoń za znajdującym się w strefie spadkowej rywalem rozpoczął Joshua Kimmich (50., asysta Lewandowskiego), do wyrównania doprowadził Leroy Sane (55.), a prowadzenie gospodarzom dał Niklas Suele (70.). Później do głosu doszedł Lewandowski, który nie pomylił się z rzutu karnego (76.), a następnie zupełnie pozbawił gości nadziei, wykorzystując dośrodkowanie z prawego skrzydła Thomasa Muellera (83.).

Bayern jest liderem tabeli z 33 punktami, dwoma przewagi nad zajmującym drugie miejsce RB Lipsk. Na trzeciej pozycji jest Bayer Leverkusen - 28 pkt.

We wcześniejszym niedzielnym spotkaniu Borussia Dortmund wygrała u siebie z VfL Wolfsburg 2:0. Bohaterem spotkania był Anglik Jadon Sancho, który zdobył bramkę - swoją pierwszą w tym sezonie Bundesligi - oraz asystował przy trafieniu reprezentanta Szwajcarii Manuela Akanjiego.

Do składu gospodarzy powrócił Erling Haaland. Bramkostrzelny Norweg, który z powodu kontuzji mięśnia uda pauzował w poprzednich czterech kolejkach, nie powiększył dorobku strzeleckiego. Dwukrotnie był tego bliski, jednak kunsztem w obu przypadkach wykazał się bramkarz "Wilków" Belg Koen Casteels.

W zespole gości od 87. minuty grał Bartosz Białek, natomiast Łukasz Piszczek był rezerwowym BVB.

Dortmundczycy mają 25 punktów i zajmują czwarte miejsce. VfL Wolfsburg jest szósty - 24 pkt.