Menu

Brytyjskie nastolatki używają skarpetek, bo "nie mogą sobie pozwolić na podpaski"

Brytyjskie nastolatki używają skarpetek, bo
Dla niektórych uczennic i ich rodzin artykuły sanitarne są po prostu za drogie... (Fot. Getty Images)
Dla wielu młodych kobiet na Wyspach podpaski i tampony wciąż są towarem luksusowym. Kiedy nie ma za co kupić jedzenia, środki higieniczne są w drugiej kolejności.

Menstruacja dla wielu dziewcząt jest ciągle tematem tabu. Nastolatki, których nie stać na artykuły higieniczne, często próbują sobie radzić na własną rękę - za pomocą papieru toaletowego, skarpetek czy plastikowych toreb. Inne - po prostu unikają wówczas szkoły. 

Doszło do tego, że nauczyciele na Wyspach kupują podpaski i tampony uczennicom, które pochodzą z biednych rodzin. Pedagodzy zbierają też środki higieny intymnej od organizacji charytatywnych, zajmujących się pomocą potrzebującym kobietom - donosi serwis "Metro".

Wystarczy wspomnieć o jednej z placówek w Leeds. Jej dyrekcja, zaniepokojona dużą liczbą wagarujacych dziewcząt, zwróciła się o pomoc do organizacji Freedom4Girls, która zaopatruje w podpaski i tampony m.in. kobiety w Kenii.

Jak informuje "The Guardian", podobne praktyki to już niemal brytyjska norma, czemu nie dziwi się Hayley Smith z Flow Aid - organizacji, która dostarcza środki higieny osobistej osobom bezdomnym. 

"Nastolatki często nie mają innego wyjścia, jak owinąć swoją bieliznę papierem toaletowym. Dla niektórych uczennic i ich rodzin artykuły sanitarne są po prostu za drogie" - zauważa Smith. "Efekt? Dziewczęta unikają szkoły i narażają swoje zdrowie. To nie jest normalne w XXI wieku" - podsumowuje.

 

Komentarze


 • Korwin
  20 marca, 16:58

  Proponuje mniej wydawac na weekendowy melanz...

 • Jssus
  20 marca, 17:21

  To żart prawda?!?

 • Mario 21
  20 marca, 17:25

  Trudno mi uwierzyc.W Poundland wszystko po funcie wiec chyba to nie drogo.Na ppdpaski szkoda lepiej chipsy i inne dupetele kupic.A w sumie dobra wymowka dla szkoly.

 • Monika81
  20 marca, 18:39

  Święta prawda mniej na picie więcej na życie dla dorastajacej dziewczyny i są tak zwane sklepy poundland matki nie stać na podpaski za funcika hehe

 • Aizdam
  20 marca, 19:52

  A ja Tobie proponuje walnac sie w ten pusty leb

 • 99p
  21 marca, 10:14

  Cos tu nie halo. Po pierwsze nastolatki sa zazwyczaj na utrzymaniu rodzicow. Czyli rodzice dostaja na nie comiesieczny CHB w postaci £82.80. Sadze, ze te kilka funtow z tej kwoty nie jest ogromnym wydatkiem. A jesli chodzi o nastolatki 16 i wyzej letnie, ktore pracuja, to mniej na pacykadelka, fajki, fastfoody, czy imprezy i glupoty a kilka funtow na podpaski czy tampony sie znajdzie. Bez przesady. To tak jak rodzic by powiedzial... mam na alkohol, a nie mam na chleb.

 • Mala
  21 marca, 11:40

  Ale na kosmetyki to maja

 • Miki
  21 marca, 12:30

  To straszne kłamstwa co piszą jak można użyć skarpety zamiast podpaski?

 • Korektor
  21 marca, 22:26

  Komentarz usunięty przez moderatora! (Naruszenie regulaminu portalu)

 • Czytelnik
  22 marca, 01:42

  to moze te z wielodzietnych rodzin albo im sie do szkoly nie chcialo I mialy wymowke. a chb na pierwsze dzieko 20f a na nasepne 12 tylko a na 3 juz nie ma nic wiec to tak pienie nie wyglada jak sie ma wiecej dzieci.

Dodaj komentarz


Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 29.03.2017
GBP 4.887 złEUR 4.236 złUSD 3.926 złCHF 3.954 zł

Sport


Reklama