Menu

Brytyjscy projektanci przeciwko atakom nienawiści. Stworzyli kolekcję dla Polaków

Brytyjscy projektanci przeciwko atakom nienawiści. Stworzyli kolekcję dla Polaków
Dobór kolorów nie jest przypadkowy. (Fot. Agi & Sam)
Na koszulkach, czapkach i innych elementach odzieży brytyjskiego duetu projektantów Agi & Sam pojawią się polskie napisy takie jak "Wzrastają napięcia", "Przetwarzanie" oraz "Better razem". Ruch ten ma na celu wyrażenie symbolicznego sprzeciwu wobec rosnących ataków nienawiści.
Reklama

Kolekcja o nazwie "Rising Tensions" powstała we współpracy z marką The Woolmark Company. W całości zaprezentowano ją ostatniego dnia zakończonego niedawno London Fashion Week. 

Twórcy kolekcji zwracają uwagę, że cały proces twórczy motywowany był właśnie rosnącą falą nienawiści i nietolerancji wobec przedstawicieli innych narodowości, która pod wpływem Brexitu znacząco urosła. 

"Wzrastają napięcia" na jednej z kurtek. (Fot. Agi & Sam)

W projekcie pojawiły się nie tylko polskie napisy, ale również nawiązania do nadwiślańskiej kultury. Kolory i wzory inspirowane są głównie polskimi plakatami politycznymi i propagandowymi z czasów PRL-u.

Projektanci i artyści od lat inspirują się wydarzeniami politycznymi i społecznymi. Warto jednak odnotować, że to jedna z nielicznych sytuacji, kiedy ktoś w swojej twórczości skupił się wyłącznie na Polakach mieszkających w Wielkiej Brytanii.

 

 

  Komentarze


  • Fafarafa
   11 stycznia 2017, 18:34

   Oczywiście jak dla Polaków to zarz będzie super cudnie i właściwie. Jakby napisali ze zrobili ciuchy dla Arabów Polacy krzyczeli by do pieca z nimi. Taka nasz mentalność :))

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama

  Waluty


  Kurs NBP z dnia 25.04.2018
  GBP 4.822 złEUR 4.216 złUSD 3.455 złCHF 3.519 zł

  Sport


  Reklama