Menu

Brytyjczyków nie stać na Irlandię. Mimo to turystyka na Zielonej Wyspie doskonale prosperuje

Brytyjczyków nie stać na Irlandię. Mimo to turystyka na Zielonej Wyspie doskonale prosperuje
Na Zieloną Wyspę przyjeżdża coraz więcej turystów z USA. (Fot. Getty Images)
Brytyjczycy rzadziej wyjeżdżają na wakacje, spędzają poza domem mniej czasu i planują na nadchodzące lata większe oszczędności - wynika z badań wykonanych na zlecenie Tourism Ireland. Osłabienie kursu funta po referendum w sprawie Brexitu zniechęca ponadto turystów zza morza do spędzania urlopów w Irlandii.
Reklama

W efekcie, zdaniem specjalistów, w tym roku liczba przyjezdnych z Ameryki Północnej przewyższy tych z sąsiednich Wysp. Rekordowym zainteresowaniem cieszyła się Zielona Wyspa także wśród urlopowiczów z kontynentalnej Europy, którzy według statystyk zostawiają na Zielonej Wyspie najwięcej pieniędzy.

W opublikowanym w środę raporcie Tourism Ireland poinformowała o „większym od spodziewanego” napływie turystów w pierwszej połowie 2017 roku. Liczba obcokrajowców zwiedzających Irlandię zwiększyła się o 4,2% w porównaniu do tego samego okresu rok temu.

Jednocześnie spadła jednak ilość turystów ze Zjednoczonego Królestwa, którzy do tej pory stanowili najliczniejszą grupę odwiedzających. Zdaniem specjalistów, przyczyną zjawiska było osłabienie funta po referendum w czerwcu 2016 roku.

„Od początku roku zaobserwowaliśmy 6-procentowy spadek przyjezdnych z Wielkiej Brytanii. Trend ten na pewno utrzyma się w dalszej części 2017 i w 2018 roku. Musimy mieć świadomość, że brytyjscy konsumenci szukają tanich okazji oraz bardzo starannie wybierają miejsca na urlop. Teraz jeszcze bardziej niż kiedykolwiek liczą się oni z pieniędzmi” - poinformował prezes TI Niall Gibbons.

Tourism Ireland postanowił w związku z powyższym w drugiej połowie tego roku stawiać na przyciąganie odwiedzających z innych części świata. Jednym z pomysłów jest akcja reklamowa związana z niedawną premierę „Gwiezdnych Wojen”, filmu, do którego część zdjęć kręcono na Szmaragdowej Wyspie. Jednocześnie trwa akcja podkreślająca powiązania Irlandii z „Grą o tron”, popularnych serialem, którego najnowszy sezon wypuszczono 2 tygodnie temu.

 

  Komentarze


  • Antyczytelnik
   12 sierpnia 2017, 12:29

   OKAZUJE SIE ZE MOZNA ZYC BEZ BRYTYJCZYKOW. OBY TAKA SYTUACJA (spadek brytyjskich turystow) byla wszedzie !! Swiat bez nich jest o wiele przyjemniejszy a wakacje wspanialsze.

  • Czytelnik
   12 sierpnia 2017, 13:29

   Oslabienie funta jest widoczne wszedzie ja wyjechalem na Islandie i pracuje w wypozyczalni samochodow. Brytyjczycy to klienci ktorzy, prawie zawsze wybieraja najtansza opcje bez porownania do Japonczykow czy Amerykanow. Juz nawet Czesi sa lepszymi klientami.

  • Lulu
   13 sierpnia 2017, 03:21

   Czesi sa lepszymi klientami?-czyli ci co najwiecej wdaja sa najlepszymi klijentami?=czyli ten co wywala kase na duperele to najlepszy klijent?-czy frjaer?...a ten co ozczedza to sknera czy moze gosc co umie licyc?Jasne-ja tez wole takich co dja najwiecej.Bo jakby licyli kazdego grosza to niewiele moglbym zaroic :)

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama

  Waluty


  Kurs NBP z dnia 23.02.2018
  GBP 4.737 złEUR 4.174 złUSD 3.391 złCHF 3.630 zł

  Sport


  Reklama