Menu

Brytyjczyk awanturował się podczas lotu do Polski. Musiała interweniować Straż Graniczna

Brytyjczyk awanturował się podczas lotu do Polski. Musiała interweniować Straż Graniczna
Młody Brytyjczyk tak dawał się we znaki obsłudze lotu z Londynu do Warszawy, że po przylocie musiała interweniować Straż Graniczna. (Fot. Archiwum NwOSG)
Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej Warszawa-Okęcie interweniowali przez pasażera, który naruszył przepisy porządkowe na pokładzie samolotu lecącego z Londynu Luton.
Reklama

Do zdarzenia doszło 4 września br.  Funkcjonariusze z Grupy Interwencji Specjalnych Straży Granicznej otrzymali informację, że na pokładzie samolotu znajduje się mężczyzna, który podczas rejsu zakłócał porządek stwarzając tym samym bezpośrednie zagrożenie w ruchu lotniczym m.in.: nie wykonując poleceń załogi, spożywając własny alkohol oraz używając wulgarnego słownictwa.

Po przybyciu na miejsce funkcjonariuszy Straży Granicznej, awanturnik został wezwany do opuszczenia samolotu i pouczony o możliwości użycia wobec niego środków przymusu bezpośredniego w razie nie wykonywania wydanych poleceń.

"Na widok czterech funkcjonariuszy, pasażer, którym okazał się być 21-letni obywatel Wielkiej Brytanii, nie był już taki krewki i dobrowolnie opuścił pokład, a następnie został doprowadzony do pomieszczeń służbowych SG" - czytamy w komunikacie Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Za swoje zachowanie zgodnie z art. 210 ust. 1 pkt 9 Ustawy Prawo Lotnicze Brytyjczyk został ukarany mandatem karnym.

 

  Komentarze


  • Wolny
   10 września, 15:58

   To nie Brytyjczyk tylko Czytelnik z brytyjskim paszportem . Awanturowal sie bo torby w krate nie sprzedaja sie !.

  • AntyCzytelnik
   10 września, 18:25

   Podobno czytelnik sprzedał temu Angolowi 4 torby w kratę z których zmyła się krata. Angol się jurnął, że to podróby i chciał Czytelnika dojechać :)

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama

  Waluty


  Kurs NBP z dnia 24.11.2017
  GBP 4.729 złEUR 4.212 złUSD 3.549 złCHF 3.616 zł

  Sport


  Reklama