Menu

Brytyjczycy oszczędzają na jedzeniu, aby kupić dzieciom prezenty

Brytyjczycy oszczędzają na jedzeniu, aby kupić dzieciom prezenty
Brytyjscy rodzice nie oszczędzają na prezentach dla potomków. (Fot. Thinkstock)
Prawie połowa brytyjskich rodziców będzie musiała na przełomie roku drastycznie zaciskać pasa - wynika z nowego badania. Po wydaniu pieniędzy na święta część osób zmuszona będzie nawet odmówić sobie posiłków.
Reklama

U co 5. rodziny świąteczne zakupy spowodują znaczną wyrwę w budżecie, a 30% nadszarpnie oszczędności lub zaciągnie długi, by kupić dzieciom prezenty – twierdzą eksperci Barclays.

“Święta to magiczny czas w roku dla najmłodszych i zrozumiałe jest, że opiekunowie chcą je uczynić niezapomnianymi. Jednak wydawanie więcej niż możemy sobie pozwolić, może prowadzić do poważnych kłopotów. Brytyjczycy powinni wyzbyć się tego nawyku” - podkreśla Clare Francis, dyrektor banku.

Według badania, rodzice przeznaczą tylko na jeden, największy prezent dla potomka £128,80. Najmodniejsza w tym roku wśród dziewczynek jest lalka Luvabella za około £100, a wśród chłopców samochodziki wyścigowe Anki Overdrive Fast & Furious Edition, w cenie £112.

W sumie na upominki dla najmłodszych Brytyjczycy wydadzą w tym roku £141,7 mln.

 

  Komentarze


  • Jas
   7 grudnia, 09:36

   CYTAT : Pomimo recesji, ponad 670 tys. Brytyjczyków planuje w tym roku odbyć więcej podróży niż w latach ubiegłych. Według badań Sainsbury's Travel Insurance Wyspiarze odbędą w tym roku 56 milionów wyjazdów turystycznych, wydając średnio 784 GBP na osobę podczas każdego z nich.
   Zastanówcie się nad tym co publikujecie.

  • Robi
   7 grudnia, 10:53

   Brytyjczycy dopiero beda przyciagac pasda po Brexsicie bo bieda nadchodzi wielkimi krokami !

  • Kkd
   7 grudnia, 11:58

   Co za pierdzielenie, powiedzmy ze nawet w mniej zamoznych rodzinach maja te 2500 - 3000 na powiedzmy 4 osoby. Nie pisze o Londynie, bo na Londyn to trzeba miec inna kase. Pisze o moich stronach. Czynsz £800, media niech £200, jedzenie do oporu + srodki czystosci £600, 2 samochody + paliwo niech bedzie £500 - napisalem bardzo wyolbrzymione kwoty, a wciaz zostaje kilkaset funtow. Ale jak sie jada poza domem i kupuje auta na finance a zarabia sie minimalna, bo sie nie inwestuje w siebie to sie jedzie na kartach kredytowych, coz.

  • Eko
   7 grudnia, 13:33

   Polak sobie zawsze da rade

  • THC
   7 grudnia, 15:39

   Polak zawsze kombinuje, ukradnie itd. To juz bylo.

  • @Kkd
   7 grudnia, 16:28

   £200 na media? To co Ty w tym uwzględniłeś pytam się, jeśli za sam council tax to bedzie grubo ponad £100 na miesiąc, a gdzie pozostałe typu woda, prąd, gaz, internet, tv licence itd.

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama

  Waluty


  Kurs NBP z dnia 15.12.2017
  GBP 4.806 złEUR 4.222 złUSD 3.579 złCHF 3.623 zł

  Sport


  Reklama