Menu

Brytyjczycy najbardziej zadowoleni ze sklepów Aldi

Brytyjczycy najbardziej zadowoleni ze sklepów Aldi
Niemiecki dyskont cieszy się dużą popularnością wśród Brytyjczyków. (Fot. Getty Images)
Sieć tanich supermarketów Aldi pokonała Waitrose i znalazła się na pierwszym miejscu pod względem satysfakcji klientów. Kolejne pozycje w rankingu Which? zajęły sieci Marks & Spencer oraz Lidl.
Reklama

Badania poziomu zadowolenia kupujących prowadzono przez ostatnie pół roku w sklepach stacjonarnych i internetowych. Na wynik złożyły się opinie 6,8 tys. osób dotyczące wyglądu sklepów, długości kolejek, dostępności obsługi, jakości i wyboru produktów oraz cen.

Pomimo że niektórzy respondenci uznali Aldi za “nieporządny” i “chaotyczny”, a obsługę w kasach za pospieszną, to atrakcyjne ceny przesądziły o zwycięstwie niemieckiego giganta.

“Dobrze oceniane były oferty specjalne, a także jakość świeżych produktów oraz własnej marki. Konsumenci docenili również łatwość znajdowania produktów na półkach” - informuje autor badań, porównywarka internetowa Which?.

Waitrose, który prowadził w badaniu od 3 lat, spadł na 4. miejsce. Sieć otrzymała tylko 2 gwiazdki w kategorii ceny, podczas gdy Aldi – 5.

“Jesteśmy przeszczęśliwi, że zyskaliśmy miano najlepszego supermarketu w dorocznym badaniu Which? W Aldim z dumą oferujemy produkty fantastycznej jakości w niesamowitych cenach – wybranie nas ulubionym supermarketem Brytyjczyków pokazuje, jak bardzo współgramy z klientami” - zaznaczył Matthew Barnes, dyrektor generalny Aldiego na Wielką Brytanię i Irlandię.

Wyniki badania przeprowadzonego w sklepach:

 1. Aldi
 2. Marks & Spencer
 3. Lidl
 4. Waitrose
 5. Iceland
 6. Tesco
 7. Asda
 8. Morrisons
 9. Sainsbury’s


Wyniki badania online:

 1. Iceland.co.uk
 2. Ocado
 3. Morrisons.com
 4. Waitrose.com
 5. Amazon Fresh
 6. Tesco.com
 7. Sainsburys.co.uk
 8. Asda.com
 

  Komentarze


  • Czytelnik anonimowy
   13 lutego, 07:54

   haha zależy gdzie robili ten ranking jak na biednych dzielnicach zamieszkałych przez imigrantów zarobkowych to pewnie Lidll i Aldi . Porównywanie Waitrose do Adli jest niepoważne ale jak się nie ma co się lubi ...... smacznego i zdrowego a najważniejsze taniego

  • Ja
   13 lutego, 08:39

   DO ANONIMOWEGO
   CZYTAJAC TWOJ KOMENTARZ JEST MI NIEDOBRZE .POLACZKU

  • Ja
   13 lutego, 08:54

   Taka prawda ze po brexit bedzie to nawet jak podwyzki aldi zroni to i tak bedzie jednym z tanszych sklepow i prawdopodobnie jakosciowo tez sie podniesie jak sam tytul nazwy artykułu wskazuje brytyjczycy to nie imigranci smacznego czytelnik oj Przepraszam Brytyjczku

  • Hihihi
   13 lutego, 09:43

   wśród Brytyjczyków a nie Anglików to znaczy czytelnik anonimowy THC itd. a Polacy Kupują w polskich sklepach.

  • Ivonne
   13 lutego, 10:49

   Popularność dyskontów Aldi i Lidl to nie jakość i inne kryteria tylko CENA !!! Ludzie coraz mniej pieniędzy mają po opłaceniu stałych opłat,rat kredytów,councilowskich haraczy itp.Zostaje niewiele a jeść trzeba,więc do niemieckich dyskontów póki są !!! Po Brexicie może być różnie...

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 18.05.2018
  GBP 4.912 złEUR 4.296 złUSD 3.639 złCHF 3.641 zł

  Sport


  Reklama