Menu

Britain braced for 27C heatwave - but how hot will it get in your area?

Britain braced for 27C heatwave - but how hot will it get in your area?
Mieszkańcy Londynu w słoneczne dni chętnie okupują każdy fragment zieleni w stolicy. (Fot. Getty Images)
Britain is set for a heatwave with highs of 27C as hot air rises up from Africa - but how will it be for you?
Advertisement
News available in Polish

Według aktualnych prognoz, temperatura w najbliższe dni będzie nawet o 13 st. wyższa niż zazwyczaj w tym okresie. Jak oceniają prognostycy, w Wielkiej Brytanii, a zwłaszcza w południowej Anglii i Londynie, ma być cieplej niż na kalifornijskim Malibu czy w Australii.

Za falę upałów odpowiadać będzie front atmosferyczny znad Afryki, który obecnie przechodzi nad Europą. Szacuje się, że nad Tamizą w czwartek słupki rtęci pokażą 27 st. C. w cieniu.

"W niektórych miejscach będzie upalnie, w innych po prostu ciepło, ale wszyscy odnotują fakt, że pogoda się zmieniła" - informuje Met Office.

Punktem kulminacyjnym słonecznych dni ma być czwartek i piątek. Ci, którzy poczują się zmęczeni słońcem, na szczęście doczekają się chwili wytchnienia - o ile wyjadą na zachód kraju. Tam miejscami pojawią się przejściowe opady deszczu.

Ciepły będzie również weekend - średnia temperatura ma wynieść wówczas 24 st. w Londynie, 20 st. w Walii, 21 st. w Manchesterze, 20 st. w regionie Midlands, 17 st. w Irlandii Północnej i 18 st. w Szkocji.

Zażywanie kąpieli słonecznych w kwietniu? Pogoda na Wyspach potrafi być zaskakująca. (Fot. Getty Images)

 
  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 20.04.2018
  GBP 4.766 złEUR 4.172 złUSD 3.388 złCHF 3.483 zł

  Sport


  Advertisement