Bramka Messiego z wolnego, zwycięstwa Argentyny i Brazylii

Messi strzelił doskonałego gola z wolnego. (Fot. Getty Images)
Piłkarze Brazylii pokonali Peru 2:0 i umocnili się na pierwszym miejscu w eliminacjach mistrzostw świata w strefie Ameryki Płd. Punkty stracił wicelider Urugwaj, a serię porażek przerwał wicemistrz globu - Argentyna. Jednego z goli Kolumbii (3:0) strzelił Lionel Messi.

Brazylia ma w tabeli, po 12 kolejkach, już cztery punkty przewagi nad Urugwajem. We wtorek "Canarinhos" zwyciężyli w Limie 2:0, a na listę strzelców wpisali się Gabriel Jesus w 58. i Renato Augusto w 79. minucie.

Po czterech spotkaniach bez wygranej (ostatnio porażki z Paragwajem i Brazylią bez zdobytego gola) wreszcie wygraną zanotowała Argentyna. W San Juan nie dała szans Kolumbii, a poza Messim, który trafił z rzutu wolnego, piłkę w siatce Davida Ospiny umieścili Lucas Pratto i Angel Di Maria. Za każdym razem asystował rozgrywający znakomity mecz Messi.

Wicelider Urugwaj przegrał w Santiago z Chile 1:3, choć przez prawie pół godziny prowadził po bramce Edinsona Cavaniego. W doliczonym czasie pierwszej połowy wyrównał Eduardo Vargas, a o sukcesie Chile przesądziły dwa gole Alexisa Sancheza.

W pozostałych spotkaniach Ekwador wygrał z Wenezuelą 3:0, a Boliwia z Paragwajem 1:0.
Do MŚ w 2018 roku w Rosji awansują cztery najlepsze zespoły strefy CONMEBOL, natomiast zespół z piątej pozycji zmierzy się w barażu z triumfatorem eliminacji Oceanii.