Borussia Dortmund edge Eintracht Frankfurt to win DFB Pokal final

Na listę strzelców po podaniu Polaka wpisał się Francuz Ousmane Dembele. (Fot. Getty Images)
Borussia Dortmund secured the German Cup for a fourth time with a 2-1 victory over Eintracht Frankfurt on Saturday.

Borussia objęła prowadzenie w ósmej minucie, a na listę strzelców po podaniu Polaka wpisał się Francuz Ousmane Dembele.

Do wyrównania doprowadził 20 minut później Chorwat Ante Rebic, który wygrał pojedynek sam na sam ze szwajcarskim bramkarzem Romanem Buerkim. Jednak w 66. minucie strzegący drugiej bramki Fin Lukas Hradecky sfaulował w polu karnym Amerykanina Christiana Pulisica, a "jedenastkę" wykorzystał król strzelców zakończonego przed tygodniem sezonu Bundesligi Gabończyk Pierre-Emerick Aubameyang.

W latach 2014-16 Borussia dwukrotnie przegrała mecze o trofeum z Bayernem Monachium, a raz z VfL Wolfsburg. W czwartym kolejnym finale zwyciężyła. Eintracht w decydującym pojedynku zagrał po raz pierwszy od 11 lat.