Menu

"Boris Johnson powinien trafić do więzienia"

Boris Johnson został skrytykowany za wprowadzanie w błąd opinii publicznej. (Fot. Getty Images)
"Boris Johnson powinien trafić do więzienia za obietnice sprzed referendum w sprawie opuszczenia UE" - stwierdził były szef sztabu ministra ds. Brexitu Davida Davisa. Największe kłamstwo jego zdaniem dotyczyło stwierdzeń, że Wielka Brytania zyska dzięki wyjściu ze Wspólnoty £350 mln na służbę zdrowia.
Reklama

Chapman, który pracował jako redaktor polityczny w „Daily Mail”, opublikował w tym tygodniu na Twitterze serię wpisów na temat Brexitu. Najpierw określił decyzję o wyjściu ze Wspólnoty jako „katastrofę”, a następnie nawołał „rozsądnych posłów” do utworzenia nowej partii „w celu odwrócenia skutków referendum”.

W wypowiedziach odniósł się bezpośrednio do obecnego ministra spraw zagranicznych, a byłego burmistrza Londynu - Borisa Johnsona.

„Bądźmy szczerzy. Jeśli prawo wyborcze byłoby skuteczne, wiodący zwolennicy Brexitu siedzieliby dzisiaj w więzieniu #wheresmy350maweekboris" - tweetował.

Polityk skierował także serię postów do ministrów, podkreślając trudności jakie napotyka Zjednoczone Królestwo podczas opuszczania UE oraz rosnące niezadowolenie wśród posłów Partii Konserwatywnej. Zadał między innymi pytania o amerykańskich nadawców telewizyjnych i radiowych opuszczających Zjednoczone Królestwo po zapowiedziach twardego Brexitu oraz o prawo do zachowania prawa do pomocy w nagłych wypadkach milionów turystów z USA.

Komentarze Chapmana wywołały żywą reakcję wśród polityków – zarówno zwolenników, jak i przeciwników opuszczenia Wspólnoty.

„Zgadzam się z byłym szefem sztabu Davida Davisa. Przedstawiciele społeczeństwa powinni mieć prawo odejścia od Brexitu” - stwierdził lider Liberalnych Demokratów Vince Cable.

Były szef partii Ukip Nigel Farage zapytał z kolei, dla której strony Chapman faktycznie pracował w Departamencie ds. Brexitu.

 

  Komentarze


  • Thron
   10 sierpnia 2017, 19:32

   Jełop jak ich mało.

  • Gringo
   13 sierpnia 2017, 14:52

   sprzedał pół Londynu ruskim oligarchom a teraz z UE wychodzi. pożyjem uwidiem.

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama

  Waluty


  Kurs NBP z dnia 16.02.2018
  GBP 4.677 złEUR 4.156 złUSD 3.317 złCHF 3.605 zł

  Sport


  Reklama