Boom wins 2017 OVO Energy Tour of Britain as Boasson Hagen steals final stag

W klasyfikacji generalnej Boom (na zdj.) wyprzedził o osiem sekund Boassona Hagena oraz o dziesięć Szwajcara Stefana Kuenga (BMC). (Fot. Getty Images)
Edvald Boasson Hagen (Team Dimension Data) won the final stage of the 2017 OVO Energy Tour of Britain as Lars Boom retained the green jersey for Lotto Jumbo.

W górskiej, dzięki zdobytym dzisiaj punktom, zwyciężył Łukasz Owsian (CCC Sprandi Polkowice).

Ostatni etap, prowadzący z Worcester do Cardiff (180 km), rozgrywany w deszczu, wygrał Edvald Boasson Hagen (Dimension Data) po samotnym ataku na 3 km przed metą. Norweg nie dał się doścignąć, choć główna grupa była bardzo blisko.

W tym samym czasie sklasyfikowano pierwszego zawodnika z peletonu - Argentyńczyka Maximiliano Richeze (Quick Step), a trzecie miejsce zajął kolejny Norweg Alexander Kristoff (Katiusza).

W klasyfikacji generalnej Boom wyprzedził o osiem sekund Boassona Hagena oraz o dziesięć Szwajcara Stefana Kuenga (BMC). Kwiatkowski dzięki bonifikatom na lotnych premiach (jedną z nich wygrał) awansował z siódmego na piąte miejsce, tracąc do zwycięzcy 18 sekund. Był to jego ostatni sprawdzian przed mistrzostwami świata w Bergen.