Bolesna porażka z Malagą. Lider ucieka Barcelonie

Neymar został ukarany czerwoną kartką za brutalny faul. (Fot. Getty Images)
Barcelona niespodziewanie przegrała na wyjeździe z Malagą 0:2 we wczorajszym meczu 31. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy piłkarskiej i traci trzy punkty do prowadzącego Realu, który zremisował z Atletico w derbach Madrytu 1:1.

Gospodarze objęli prowadzenie w 32. minucie, kiedy po kontrataku Sandro Ramirez pokonał Marca-Andre ter Stegena strzałem z dystansu. Sytuacja gości skomplikowała się w 65. minucie, kiedy Neymar został ukarany czerwoną kartką za brutalny faul.

Grając w osłabieniu Barcelona starała się doprowadzić do remisu, ale przez to narażała się na kontrataki. Po jednym z nich straciła drugą bramkę w końcówce spotkania. Pablo Fornals znalazł się sam przed bramkarzem gości, ale przytomnie wycofał piłkę, a Jony bez problemów skierował ją do bramki.

Po czwartej w sezonie porażce Barcelona traci do Realu Madryt trzy punkty. Jednak "Królewscy" mają do rozegrania jeden zaległy mecz. Na trzecim miejscu z 62 punktami jest Atletico.