Menu

"Bild": Rummenigge zły na Lewandowskiego za wywiad dla "Spiegla"

Robert Lewandowski skrytykował władze Bayernu. (Fot. Getty Images)
Przewodniczący zarządu Bayernu Monachium Karl-Heinz Rummenigge skrytykował na łamach dzisiejszej gazety "Bild" Roberta Lewandowskiego za wywiad dla tygodnika "Der Spiegel", w którym piłkarz wypowiedział się negatywnie o polityce transferowej klubu.
Reklama

"Robert jest najwidoczniej poirytowany transferami w Paryżu. Jest zatrudniony u nas jako piłkarz - i dostaje za to bardzo dużo pieniędzy. Przykro mi z powodu jego wypowiedzi" - stwierdził Rummenigge "Bildowi".

Szef zarządu zwrócił uwagę, że polski piłkarz jeszcze w poprzednim sezonie po meczu we Fryburgu wysuwał "niewłaściwe zarzuty" wobec innych graczy, że jakoby "nie ma wystarczającego wsparcia".

Rummenigge obarczył odpowiedzialnością za incydent doradcę "Lewego" - Maika Barthela. "Niestety, jego doradca Barthel jest często spiritus rector  (duchem sprawczym). Tak było i w tym przypadku. Wywiad został celowo zorganizowany z pominięciem FC Bayern. (Barthel) szkodzi w ten sposób Robertowi" - zaznaczył niemiecki działacz.

Robert Lewandowski podkreślił w wywiadzie prasowym, że jego klub Bayern Monachium powinien przeznaczyć więcej pieniędzy na pozyskanie piłkarzy światowej klasy, bo inaczej nie będzie odgrywać już tak istotnej roli wśród wielkich w Europie.

"Bayern musi mieć pomysły i być kreatywny, jeśli chce nadal przyciągać do Monachium graczy światowej klasy. Jeśli chce się pozostać na szczycie, potrzeba piłkarzy z jakością" - zaznaczył polski napastnik w wywiadzie dla najnowszego wydania magazynu "Der Spiegel".

Podczas gdy Paris Saint-Germain, Barcelona czy angielskie kluby wydały w letnim okienku transferowym ogromne pieniądze na zakup najlepszych piłkarzy, Bayern najwięcej - 47,5 mln euro - wyłożył za zawodnika Olympique Lyon Corentina Tolisso. Ponadto wypożyczył Kolumbijczyka Jamesa Rodrigueza z Realu Madryt.

"Aż do dziś Bayern nie zapłacił za piłkarza więcej niż 40 mln. To w międzynarodowej piłce od dłuższego czasu suma średnia, a nie wielka" - ocenił Lewandowski.

Odnosząc się do fragmentu wywiadu, w którym Lewandowski mówił o rosnącym znaczeniu piłkarzy, Rummenigge powiedział: "Nie dostrzegam tak wielkiej władzy piłkarzy, co Lewandowski może sprawdzić zaglądając do swojego kontraktu. Podpisał do 2021 bez klauzuli o wyjściu".

"Robert nie powinien zawracać sobie głowy (transferami). Mamy w tym sezonie znów bardzo dobry zespół" - podkreślił Rummenigge

 

  Komentarze


  • Anglik
   11 września 2017, 13:24

   Temu celebrycie juz sie w glowce poprzewracalo od € na koncie. A co tam u Ani?

  • THC
   12 września 2017, 12:22

   Drewniakowski razem z Ann ktora ma niebywale parcie na szklo, i jak by nie Drewniakowski to dalej miala by krzywe zeby.

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama

  Waluty


  Kurs NBP z dnia 19.02.2018
  GBP 4.683 złEUR 4.147 złUSD 3.341 złCHF 3.601 zł

  Sport


  Reklama