Menu

"Biblijna" plaga much w południowym Dublinie

Plaga much nawiedziła południowy Dublin... (Fot. Thinkstock)
Południowy Dublin nawiedziła "biblijna" plaga odpornych na spraye much. Jak do tej pory nie wiadomo, co wywołało tak silne namnożenie dokuczliwych owadów.
Reklama

„Są dosłownie wszędzie, to prawdziwa inwazja. Nie wiadomo skąd się biorą. Ludzie są bardzo zdenerwowani” - twierdzi radny z Ringsend w Dublinie 4 Chris Andrews, który od początku tygodnia odbiera skargi od mieszkańców.

Sprawą zajął się senator Partii Pracy Kevin Humphreys. Zamierza poruszyć tę kwestię także podczas poniedziałkowego zebrania rady miejskiej.

„Latem zawsze są muchy, ale to jest coś innego. Mieszkańcy nie otwierają okien, a niektóre firmy musiały wręcz zawiesić działalność. Ostatnio zakazano kąpieli na plaży w Sandymount. Dla mieszkańców to znak, że lokalne obiekty nie są przygotowane do radzenia sobie z niepożądanymi zdarzeniami. Myślą nawet o powołaniu wspólnotowego organu ochrony środowiska” - poinformował polityk.

O iście biblijnej pladze mówią lokalni przedsiębiorcy.

„To się zaczęło około 5 dni temu. Prowadzę restaurację od 17 lat, a w tej okolicy mieszkam od 30, ale nigdy nie widziałem czegoś takiego. Są ich setki. Nie wyglądają jak zwykłe domowe muchy – są większe i nie działają na nich środki owadobójcze” - wylicza Tony McDonald, właściciel Deke’s Diner w Ringsend.

Zresztą, jak twierdzi jedna z mieszkanek Irishtown, Carol Dunne-Boyne, zapasy sprayów i tak zostały wykupione w okolicznych sklepach.

„Te muchy są wszędzie, padają martwe na parapetach, chodzą po ścianach” - denerwuje się kobieta.

Lokalni mieszkańcy podejrzewają, że przyczyną plagi jest nowa spalarnia śmieci lub pobliska oczyszczalnia wody.
Spalarnia jest jednak obecnie zamknięta ze względu na wyciek wapnia i jak zapewnia rzecznik właściciela, firma Covanta nie przyjmuje obecnie dostaw.

 

  Komentarze


  • Alicja
   7 lipca 2017, 11:39

   U mnie jest plaga fruwajacych mrowek. Zbankrutuje na WD40, ale tylko to pomaga

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama

  Waluty


  Kurs NBP z dnia 19.04.2018
  GBP 4.777 złEUR 4.167 złUSD 3.369 złCHF 3.478 zł

  Sport


  Reklama