Biało-czerwoni czy szkocka krata? Czekamy na wynik

Fani trenują przed meczem (Fot. Getty Images)
Bilans dotychczasowych dziewięciu meczów piłkarskich reprezentacji Polski i Szkocji jest bardzo wyrównany. Biało-czerwoni zanotowali trzy zwycięstwa, cztery remisy i doznali dwóch porażek. Bramki: 12-11 na ich korzyść. W czwartek na stadionie Hampden Park w Glasgow obie drużyny zmierzą się w eliminacjach mistrzostw Europy.

Ostatnio te jedenastki spotykają się regularnie. W marcu 2014 w meczu towarzyskim w Warszawie goście wygrali 1:0 po golu Scotta Browna. Z kolei 14 października ubiegłego roku już w kwalifikacjach Euro 2016 na Stadionie Narodowym było 2:2. Prowadzenie zapewnił Polakom Krzysztof Mączyński w 11. minucie, później do siatki trafili Shaun Maloney (18.) i Steven Naismith (57.), a remis uratował Arkadiusz Milik w 76. minucie.

Biało-czerwoni na zwycięstwo czekają od 1980 roku, kiedy pokonali ekipę z Wysp Brytyjskich 1:0 w towarzyskiej potyczce w Poznaniu. Wygrana w czwartek zapewni im awans do przyszłorocznych ME we Francji.