Bayern Munich seal Bundesliga crown for record fifth straight year

Lewandowski ma powody do zadowolenia. (Fot. Getty Images)
Bayern Munich were crowned Bundesliga champions for a record fifth successive season after a 6-0 rout of Wolfsburg.

Monachijczycy do wywalczenia tytułu potrzebowali swojej wygranej oraz potknięcia wicelidera RB Lipsk. Oba warunki zostały spełnione. Bayern bez problemów wygrał z przeżywającymi sportowy kryzys "Wilkami". Natomiast drużyna z Lipska zaledwie zremisowała u siebie z przedostatnim FC Ingolstadt 0:0.

Lewandowski, który rozegrał całe spotkanie, trafił do bramki Wolfsburga w 36. i 45. minucie (na 2:0 i 3:0). Łącznie strzelił już 75 goli dla Bayernu w niemieckiej ekstraklasie.

Wczoraj oprócz niego, bramki dla mistrzów Niemiec zdobyli Austriak David Alaba (na 1:0) oraz w drugiej połowie Holender Arjen Robben, Thomas Mueller i Joshua Kimmich. Gola na 5:0 Mueller strzelił chwilę po tym, gdy piłka odbiła się od słupka po uderzeniu Lewandowskiego.

W zespole gospodarzy w pierwszej połowie zagrał Jakub Błaszczykowski, który występował w przeszłości razem z Lewandowskim w Borussii Dortmund. "Wilki" od 78. minuty musiały radzić sobie w dziesiątkę - czerwoną kartkę zobaczył były zawodnik Bayernu Brazylijczyk Luiz Gustavo.

Łącznie Robert Lewandowski ma w obecnym sezonie 28 trafień. O jedno ustępuje mu Gabończyk Pierre-Emerick Aubameyang z Borussii Dortmund.

Dla 28-letniego kapitana reprezentacji Polski to piąty w karierze tytuł mistrza Niemiec. Dwukrotnie świętował z Borussią Dortmund (2011, 2012) i trzy razy z Bayernem (2015, 2016, 2017). Przed przyjazdem do Niemiec wywalczył tytuł mistrza Polski z Lechem Poznań (2010).