Menu

Barclays sprawdza możliwości przeniesienia centrali do Dublina

Barclays sprawdza możliwości przeniesienia centrali do Dublina
Barclays zniknie z londyńskiego City? (Fot. Getty Images)
Bank Barclays oficjalnie wybrał Dublin na swoją główną siedzibę w Unii Europejskiej po Brexicie. Planuje także zatrudnienie dodatkowych 150 pracowników, jeśli firmy finansowe w Wielkiej Brytanii stracą łatwy dostęp do wspólnego rynku - podają źródła.
Reklama

Jak dowiedział się dziennik „Irish Examiner”, bank zaczął poszukiwać pomieszczeń biurowych w Dublinie i zasięgał porady urzędów w sprawie ekspansji.

„Wielokrotnie informowaliśmy, że opracowujemy plany na różne scenariusze związane z Brexitemu, w tym takie, które są związane z powiększeniem działalności naszej dublińskiej siedziby. Sprawdzanie przestrzeni biurowych jest częścią procesu planowania” - poinformował bank w oświadczeniu.

Do Dublina byliby najprawdopodobniej przeniesieni starsi menadżerowie, specjaliści oprocentowania, brokerzy walutowi oraz kadrowi – podaje „IE”.

Bank jeszcze nie zdecydował, kiedy rozpocznie się transfer i rekrutacja. Wszystko zależy od postępu negocjacji po uruchomieniu Artykułu 50., pod koniec marca.

Obecnie Barclays zatrudnia w stolicy Irlandii 100 osób.

Po ubiegłotygodniowym oświadczeniu Theresy May w sprawie planów wyjścia z jednolitego rynku, międzynarodowe banki zaczęły ujawniać więcej informacji na temat swoich planów przeniesienia wakatów i siedzib do innych europejskich krajów.

Firmy finansowe najbardziej obawiają się, że po dwóch latach procesu wychodzenia z Unii stracą całkowicie dostęp do wspólnego rynku.

Z irlandzkimi władzami skontaktował się w sprawie ewentualnej przeprowadzki prestiżowy bank Standard Chartered. Mówi się też, że możliwości działania w stolicy Irlandii bada Credit Suisse Group.

 

  Komentarze


  • Brytyjska grzecznosc
   27 stycznia 2017, 15:33

   uprzejmie informuje ze nasz bank zawsze popiera i solidaryzuje sie z Wiiieeeelkąąą Wspaniałą Brytanią i dlatego Dla dobra naszej wspolnej wspolpracy oraz przyszlosci. Szukamy roznych rozwiazan , ktore sa kompatybilne z zmianami w naszym wielkim brytyjskim panstwie. Niech zyje nasza krolowa i Pani premier , cudowna Theresa May. Wasz swieżo upieczony Brytyjski jakis tam polak

  • Alicja
   27 stycznia 2017, 17:45

   bardzo prosze pana ktory ma problem z tozsamoscia,co jest prawdziwa zmora Polakow przyzwyczajonych juz do angielskiej,odmiennej realizacji swego zycia,pod polityczna poprawnosc-prosze nie mowic'jakis tam",jest pan czlowiekiem zaslugujacym na pozytywne myslenie o sobie,i na pewno jest pan dla kogos wazny,dla mnie jako rodak,na pewno,tez

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama

  Waluty


  Kurs NBP z dnia 19.04.2018
  GBP 4.777 złEUR 4.167 złUSD 3.369 złCHF 3.478 zł

  Sport


  Reklama